Pavel Šrut - Sám doma

Pavel Šrut
7. 11. 2005 0:00
Jako báseň týdne jsme pro vás připravili dílko z nové sbírky Pavla Šruta - Příšerky a příšeři.

Sám doma

U nás večer straší.
Když tu nejsou naši,
špacíruje po domě
mlaskal, chroustal, pažral, stejskal
a tak podobně.

Nic cenného neukradnou,
jenom sbaští, na co padnou:
salám, sýry, vajíčka.
Mlaskal, chroustal, pažral, stejskal
a je prázdná lednička.

Pak je klid a v domě ticho.
Jen mě trochu bolí břicho.

Medailon o autorovi

#reklama

Pavel Šrut (1940), básník a překladatel, autor písňových textů, fejetonů a knih pro děti. V posledních letech vydal básnické sbírky Zlá milá, Brožované básně (cena Jaroslava Seiferta za r. 2000),  Papírové polobotky, knihu povídek a fejetonů  Konzul v afrikánech, knihu písňových textů Dvě tváře a překlady poezie D. H. Lawrence a Leonarda Cohena. Z knížek pro děti v poslední době vyšlo: Pavouček Pája, Velká kniha českých pohádek, Bob a Bobek v létajícím klobouku, Veliký tůdle (Paseka 2003), Bob a Bobek na cestách, Verunka a kokosový děděk.


 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy