Jitka Srbová - Rezolutní

Jitka Srbová
31. 10. 2005 0:00
Server Aktuálně vám přináší báseň týdne .

Rezolutní

Ano je ve mně
Jen jedno srdce

A to je třeba vařit

Je ve mně jen na vařečku povidel
A na jednu mašlovačku peří

Toto je třeba vzít na stavbu křídel
A vařit

Pak spolu poletíme
A nebo klidně
Separé

Ikare

 

Medailon o autorovi:

Narodila se koncem roku 1976 v Praze. Píše od prvních křečí puberty. Publikovala ve sbornících literární soutěže Ortenova Kutná Hora, v literárním almanachu Trafalgar, v příloze časopisu Tvar, na internetu a leckde jinde. V posledních letech tu a tam vystupuje na večerech autorského čtení. Letos se umístila na druhém místě básnické soutěže Vladimíra Vokolka v Děčíně
Miluje kočky, květiny a barvité osobnosti. Pracuje jako reklamní textař a ve volných chvílích dělá šéfredaktorku básnického čtvrtletníku Wagon.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 4 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy