Warhol nezemřel, odešel do supermarketu. Čeští výtvarníci mu vzdávají hold na výstavě

Foto: ČTK
ČTK ČTK
5. 12. 2018 18:30
Poctu populárnímu Andymu Warholovi, který by se letos dožil devadesáti let, vzdávají čeští a slovenští umělci na výstavě v pražské Galerii Černá labuť. Jmenuje se Factory Tour 2018 a potrvá do konce ledna. Přehlídky se účastní fotografka Tereza z Davle, Sára Saudková, Ruda Prekop, Joska Skalník, Jaromír 99, Pasta Oner, výtvarník a tatér Musa nebo Milan Cais. Při tvorbě obrazů, sítotisků, fotografií či plastik se inspirovali buď Warholovou tvorbou, nebo jeho životem. Někteří přispěli díly z minulých let. "Výstava je věnována letošním 90. narozeninám Andyho Warhola, protože pro příznivce pop-artu Andy neumřel, ale odešel do supermarketu a už se nevrátil," podotýká kurátor Miroslav Houška.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy