Diskutujte: Líbí se vám nová knihovna?

sim
3. 3. 2007 15:00
Praha - Nebude mít střechu. Má zářit. A být nejmodernější knihovnou na světě, slibují si odborníci. A jak se budoucí Národní knihovna líbí vám?
Pohled z nebe.
Pohled z nebe. | Foto: NK

Porota včera určila, že na pražské Letenské pláni vyroste nový přístav pro knihy podle návrhu světoznámého architekta českého původu Jana Kaplického a jeho týmu z Future Systems z Velké Británie.

 

  • Jak se vám plány líbí?

  • Hodí se pro Prahu?

  • Co říkáte moderní architektuře?

Nová budova Národní knihovny podle vítězného návrhu ateliéru Future Systems.
Nová budova Národní knihovny podle vítězného návrhu ateliéru Future Systems. | Foto: NK

Foto: NK

Foto: NK

Debatujte ve formuláři připraveném pod článkem. Příspěvky, které nejsou k tématu, budou vymazány.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy