Série snímků, které divadlo Disk promítne, zahrnuje Zelenou ulici, Kočičinu, Žurnál FAMU: První občasník a Strop z let 1960 až 1962.
První dva filmy vznikly jako semestrální cvičení. Zelená ulice se žánrově pohybuje na pomezí hraného a dokumentárního filmu. Zachycuje cestu těžkotonážního vlaku, který by neměl zastavovat, ale přece nakonec jízdu přeruší. Za Zelenou ulici dostala Chytilová své vůbec první ocenění.
Kočičina čerpá z povídky Franze Kafky. Jednou z hlavních postav je domácí kočka manželů Ká, která popisuje zvláštní chování svých pánů. Rolí manželů se tehdy ujali Miloš Kopecký a Libuše Havelková.
Žurnál FAMU: První občasník mapuje život v Praze a vznikl jako skládačka několika částí různých autorů. Kromě Chytilové přispěli například Jiří Menzel, Jan Hraběta nebo Evald Schorm.
Absolventský snímek s názvem Strop hledá prostřednictvím příběhu studentky odpověď na otázku, kam až je člověk schopen zajít ve snaze polepšit si. Mladá dívka se s vidinou skvělého přivýdělku začne živit jako manekýna. V momentě, kdy svého rozhodnutí lituje, se však cesta zpět už nezdá být reálnou.
Film je ukázkou nadcházející nové vlny, která se vyznačovala improvizovanými scénami, absurdním humorem a důrazem na zachycení situace bez aranžování.
Věra Chytilová začala na FAMU studovat v roce 1957, komisi u přijímaček prý mimo jiné přesvědčila větou: "Nelíbí se mi, jaké filmy se u nás točí, chci dělat lepší." Jejím profesorem byl Otakar Vávra, společně s ní do ročníku nastoupili Jiří Menzel, Evald Schorm, Juraj Jakubisko a Jan Schmidt.
Absolvovala v roce 1962 filmem Strop, na FAMU se vrátila jako pedagožka po roce 1989, kdy se ujala vedení katedry režie.