Pořád mám blues v duši, říká Michal Prokop a chystá velký vánoční koncert

Kultura Kultura
Aktualizováno 24. 9. 2017 13:25
Celý letošní rok si skupina Framus Five se zpěvákem Michalem Prokopem připomínala 50. výročí svého založení. Série oslav vyvrcholí 22. prosince v pořadí čtvrtým vánočním koncertem s podtitulem Blues in Soul Afterparty. Koncert proběhne v pražském Foru Karlín.
Michal Prokop letos v létě na zahradě Anežského kláštera.
Michal Prokop letos v létě na zahradě Anežského kláštera. | Foto: Jakub Plíhal

Podtitul koncertu "Blues in Soul Afterparty" připomíná debutové album coververzí Michala Prokopa a jeho kapely Framus Five "Blues In Soul". Od jeho vydání uběhne příští rok padesát let.

"Když se ohlédnu za padesáti lety za mikrofonem, znovu si vždycky uvědomím, že název mé první natočené skladby, který se potom dostal do titulu celého prvního alba, je vlastně mým celoživotním hudebním mottem. Blues in soul, tak to cítím, tak to prostě je," říká Michal Prokop. Některé písně z této desky zařadí do programu.

Lístky na stání stojí 390 Kč, lístky na sezení se dají pořídit od 690 Kč.

Na letošní vánoční koncert ve Foru Karlín si pozval Prokop řadu hostů, mezi nimi i bluesového saxofonistu Josefa Kučeru, jenž nyní žije v Německu a s Prokopem dříve hrával.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy