Zpěvačka Ewa Farna se vdala. Vzala si kytaristu Martina Chobota

ČTK ČTK
22. 9. 2017 15:08
Česká zpěvačka polského původu Ewa Farna si vzala po čtyřech letech vztahu kytaristu Martina Chobota. Novinku oznámila na svém Facebooku. Chobot působí v její doprovodné kapele a skupině eFeM s Filipem Táborským.
Ewa Farna a Martin Chobot.
Ewa Farna a Martin Chobot. | Foto: ČTK

Zpěvačka Ewa Farna se vdala za kytaristu své doprovodné kapely Martina Chobota. Oznámila to na svém Facebooku.

"Před pár dny jsme se s mým Martinem vzali a prožili nejkrásnější den našeho života. Po čtyřech letech vztahu a devítiletém přátelství v kapele. Co víc dodat," napsala čtyřiadvacetiletá zpěvačka polského původu.

Vyhledávaný kytarista Chobot vedle působení v kapele Farné před třemi lety představil debutové album jako člen dvojice eFeM s Filipem Táborským. V očích mnohých příznivců populární hudby je však především "ten, který chodí s Ewou Farnou".

"Tomu se nevyhneme, ale to, že jsem už delší dobu přítelem Ewy, není důvod, abych přestal dělat muziku. Doufám, že eFeM budou posluchači brát kvůli naší hudbě," řekl tehdy Chobot.

Deset let na hudební scéně

Farna loni oslavila deset působení na tuzemské hudební scéně zatím největším koncertem ve své kariéře v pražském Foru Karlín. Debutové album s hitem Měls mě vůbec rád? vydala v roce 2006.

"Za největší úspěch své kariéry považuji právě to, že trvá deset let. Že první soudy o mně jako o 'rychlokvašce' byly odbourány. I kdybych teď skončila, myslím, že deset let v jakékoli branži není zanedbatelná věc," konstatovala tehdy rodačka z Třince.

Za prodej 25 tisíc kusů nahrávky Měls mě vůbec rád? získala Farna platinovou desku. Druhé album Ticho se drželo se stejnými prodeji mnoho měsíců mezi deseti nejprodávanějšími deskami v Česku.

V roce 2013 společně s Pavolem Haberou a Ondřejem Soukupem komentovala výkony finalistů vyhledávací soutěže Česko Slovensko hledá SuperStar. Vzhledem ke svému původu natáčí desky i v polštině a u severních sousedů často koncertuje.

Video: Ewa Farna o své nové písni

Jolana Voldánová pozvala na kafe polsko-českou zpěvačku Ewu Farnou, která 11.11. odehraje svůj velký koncert na oslavu 10 let své kariéry. | Video: Jolana Voldánová
 

Právě se děje

před 11 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 43 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy