Michal Prokop slaví 50 let na scéně festivalem Krásný ztráty Live. Zahraje si s ním řada hostů

Hana Slívová Hana Slívová
Aktualizováno 12. 7. 2017 22:35
Zpěvák, kytarista a textař Michal Prokop, jemuž bude letos v srpnu sedmdesát, slaví se svou kapelou Framus Five padesát let na hudební scéně. U příležitosti výročí uspořádal festival Krásný ztráty Live, který proběhne 14.-15. 7. v amfiteátru na Konopišti. Mezi hosty se objeví Mňága a Žďorp, Michal Pavlíček s Monikou Načevou nebo Michal Ambrož s Hudbou Praha.
Michal Prokop slaví 50 let na scéně.
Michal Prokop slaví 50 let na scéně. | Foto: Archiv Michala Prokopa

Na festivalu Krásný ztráty Live (14.-15. 7.) oslaví koncertem své skupiny Framus Five hudebník a moderátor pořadu Krásný ztráty Michal Prokop padesát let na hudební scéně. Právě s ním za mikrofonem dostala kapela v roce 1967 podobu, kterou známe. Popřát Prokopovi přijede řada gratulantů-kamarádů.  

V pátek 14. července vystoupí Michal Pavlíček s Monikou Načevou a skupina Mňága a Žďorp. Několik programových bloků bude patřit také kapelám, v jejichž sestavách figurují členové Framusu Five - tedy Kukulínu Jana Hrubého nebo Yo Yo Bandu.

V sobotu 15. července vystoupí mladá kapela Gingerhead, kterou vede syn Prokopova generačního souputníka Vladimíra Mišíka Maťo, a Sunflower Caravan v čele s hráčem na klávesy Andym Čermákem.

Pak konopišťský amfiteátr obsadí kapely hudebníků, jejichž počátky jsou spojeny s osmdesátými léty, tedy Blanka Šrůmová s Janem Saharou Hedlem, Kamil Střihavka s kapelou Leaders!, Precedens, Michal Ambrož & Hudba Praha a Visací zámek.

Zahrají i obnovení minus123minut a hostitel festivalu Michal Prokop, který se tentokrát představí v triu s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým. S tímto triem dnes vystupuje nejčastěji. 

"Rád bych zkusil, pokud to půjde, střihnout si s některými hosty něco společně. Ať už půjde o jejich písně, nebo možná i třeba něco mého v poněkud nečekaném podání," říká Michal Prokop. 

Jednodenní i dvoudenní vstupenky budou k dispozici na místě. Přespat se dá ve stanovém městečku, auto lze nechat na parkovišti. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy