Selfieglosa Kamila Fily: Po strništi bos je typicky český hebký film, který nemá žádná tajemství

Kamil Fila Kamil Fila
8. 8. 2017 12:44
Kamil Fila si po projekci nového filmu Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos vzal selfie tyčku a při natáčení glosy se procházel po areálu Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Snímek je podle něj typicky česky jemný, plný svěrákovského humoru a s pečlivě promyšlenými záběry. Navíc neskrývá žádné tajemství. "Takové filmy už se ve světě v podstatě netočí," komentuje přání Jana Svěráka dostat Po strništi bos na festival v Cannes. Film je podle Fily zajímavě obsazený, i když hoši z dětské venkovské party neumí příliš hrát. Kamil Fila se také domnívá, že Po strništi bos je poslední kus, který si Jan Svěrák může dovolit natočit tímto stylem. "Po padesátce ať začne nějak jinak," uzavírá.
Kamil Fila hodnotí nový film Jana Svěráka Po strništi bos, který vychází z autobiografické knížky jeho otce Zdeňka. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 5 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, nebudou vstupovat do zbytečných konfliktů, řekl nastupující prezident Joe Biden

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy