10 nových filmů, o kterých se bude do letošního podzimu mluvit

Martin Svoboda Martin Svoboda
27. 7. 2017 12:17
Na začátku srpna půjde do kin vítěz letošního karlovarského festivalu, lyrický snímek Křižáček Václava Kadrnky. V polovině srpna pak bude mít premiéru dlouho očekávaný film rodinného tandemu Zdeněk Svěrák - Jan Svěrák Po strništi bos. Přinášíme přehled toho nejočekávanějšího, co se až do podzimu v tuzemských kinech chystá.
Foto: Film, Sirius Films

Křižáček

Premiéra 3. 8.

Vítězný film z Karlových Varů Křižáček rozděluje publikum už od svého uvedení na festivalu. Jde o jedinečný umělecký zážitek, nebo nudu? (Přečtěte si recenzi). Jisté je, že Václav Kadrnka vložil do svého díla s Karlem Rodenem v hlavní roli maximum péče a energie, už jen proto má smysl dát jeho lyrickému filmu na motivy básně Jaroslava Vrchlického šanci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Následně v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy