Uma Thurmanová uvedla před plným Letním kinem oba díly Kill Billa. Ta čeština je ale těžká, podotkla

Uma Thurmanová uvádí Kill Billa.
Uma Thurmanová v Letním kině.
Foto: Lukáš Bíba
Kultura Kultura
2. 7. 2017 23:45
Ti, kteří čekali na civilní Umu Thurmanovou, se dočkali. Herečka v neděli v půl jedenácté večer před zaplněným Letním kinem uvedla oba filmy ze série Kill Bill z let 2003 a 2004. Herečka v nich pod vedením režiséra Quentina Tarantina ztvárnila bývalou členka špičkového zabijáckého komanda, která se chce pomstít bývalému šéfovi.

Do Letního kina i přes předpověď srážek a nočního ochlazení přišlo asi 2600 lidí. Uma Thurmanová dorazila na pódium letního kina o chvilku dříve, než měla, protože si myslela, že zaslechla od moderátorů své jméno. "Ta čeština je trochu těžká na pochopení," podotkla.

Jak pak řekla, původní scénář filmu Kill Bill měl asi jen 120 stran a mělo jít o jeden film. Nakonec první díl vznikl rozšířením několika původních prvních scén.

Umu Thurmanovou mohli návštěvníci letošního festivalu vidět na červeném koberci a při zahajovacím večeru festivalu, kde převzala z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu. Do Karlových Varů ji pořadatelé zvali již několikrát, její účast ale podle Bartošky vždy překazilo natáčení.

Hojně obsazovaná herečka hrála ve filmech nejrůznějších žánrů. Od nezávislých komorních snímků až po blockbustery jako Batman a Robin nebo Bídníci. S hereckým partnerem z Pulp Fiction Johnem Travoltou se znovu setkala v gangsterce Buď v klidu.

Ve studii sexuality Nymfomanka (2013-2014) se zase potkala s kontroverzním režisérem Larsem von Trierem. V současnosti točí s kolegy Robertem De Nirem a Christopherem Walkenem pod režijním vedením Tima Hilla rodinnou komedii The War with Grandpa.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 27 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy