Uma Thurmanová uvedla před plným Letním kinem oba díly Kill Billa. Ta čeština je ale těžká, podotkla

Uma Thurmanová uvádí Kill Billa.
Uma Thurmanová v Letním kině.
Foto: Lukáš Bíba
Kultura Kultura
2. 7. 2017 23:45
Ti, kteří čekali na civilní Umu Thurmanovou, se dočkali. Herečka v neděli v půl jedenácté večer před zaplněným Letním kinem uvedla oba filmy ze série Kill Bill z let 2003 a 2004. Herečka v nich pod vedením režiséra Quentina Tarantina ztvárnila bývalou členka špičkového zabijáckého komanda, která se chce pomstít bývalému šéfovi.

Do Letního kina i přes předpověď srážek a nočního ochlazení přišlo asi 2600 lidí. Uma Thurmanová dorazila na pódium letního kina o chvilku dříve, než měla, protože si myslela, že zaslechla od moderátorů své jméno. "Ta čeština je trochu těžká na pochopení," podotkla.

Jak pak řekla, původní scénář filmu Kill Bill měl asi jen 120 stran a mělo jít o jeden film. Nakonec první díl vznikl rozšířením několika původních prvních scén.

Umu Thurmanovou mohli návštěvníci letošního festivalu vidět na červeném koberci a při zahajovacím večeru festivalu, kde převzala z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu. Do Karlových Varů ji pořadatelé zvali již několikrát, její účast ale podle Bartošky vždy překazilo natáčení.

Hojně obsazovaná herečka hrála ve filmech nejrůznějších žánrů. Od nezávislých komorních snímků až po blockbustery jako Batman a Robin nebo Bídníci. S hereckým partnerem z Pulp Fiction Johnem Travoltou se znovu setkala v gangsterce Buď v klidu.

Ve studii sexuality Nymfomanka (2013-2014) se zase potkala s kontroverzním režisérem Larsem von Trierem. V současnosti točí s kolegy Robertem De Nirem a Christopherem Walkenem pod režijním vedením Tima Hilla rodinnou komedii The War with Grandpa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Súdánské úřady odvrátily pokus o převrat, podle prezidenta měl odvrátit demokratizaci

Súdánské úřady oznámily, že zmařily pokus o převrat, který naplánovali stoupenci svrženého prezidenta Umara Bašíra. Súdánský premiér Abdalláh Hamduk řekl, že šlo o koordinovaný pokus zastavit demokratickou transformaci v zemi. Generální tajemník OSN António Guterres pokus o převrat odsoudil a vyzval Súdánce, aby hájili demokratickou budoucnost země, informují světové agentury.

Výslechy podezřelých již začaly. Súdánská armáda uvedla, že zatkla 21 důstojníků a řadu vojáků a že pátrání po dalších pokračuje. Podle armádního prohlášení jsou všechny oblasti, kterých se pokus o puč dotkl, pod kontrolou.

Pučisté se podle zdroje agentury Reuters snažili získat kontrolu nad státní rozhlasovou stanicí v Ummdurmánu, který leží naproti Chartúmu na druhém břehu Nilu. Hamduk poznamenal, že se také pokusili zablokovat silnice, zastavit produkci ropy a zavřít přístavy. Súdánský ministr informací později ve státní televizi uvedl, že situace je pod kontrolou.

Súdánu vládne od převratu v roce 2019 přechodná vláda, složená z vojáků a civilistů, která čelí velkým ekonomickým a bezpečnostním problémům. Armáda roku 2019 při masových protivládních demonstracích svrhla dlouholetého autokratického vládce Umara Bašíra. Při protestech vojáci zabili desítky lidí. Volby se očekávají v roce 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy