Film o Hanu Solovi odhalí původ jeho jména a ukáže setkání s Chewbaccou

mad
25. 3. 2017 9:44
Bob Iger ze studia Disney odhalil divákům řadu novinek o chystaných filmech ze světa Star Wars. Fanoušky ujistil, že mrtvá Carrie Fisherová nebude digitálně oživena a ve filmu se objeví v řadě scén, neboť je stihla dotočit před svou smrtí. Film o Hanu Solovi prozradí, jak přišel slavný pašerák ke svému jménu a jak potkal "jistého Wookie".
Štáb filmu na první fotografii
Štáb filmu na první fotografii | Foto: Disney

Bob Iger, ředitel studia Disney, poodhalil informace o nových Star Wars filmech, píše server Variety.

Iger již zhlédl Epizodu VIII a přiblížil, jak snímek ovlivnila smrt Carrie Fisherové, která nečekaně zemřela koncem roku 2016 a ve filmu měla důležitou roli. "Neměníme osmičku, abychom se vyrovnali s její smrtí. Její part ve filmu zůstává," vysvětlil. Herečka totiž stihla dotočit své scény.

Osmý díl nazvaný Star Wars: Poslední z Jediů režíruje Rian Johnson (Looper) a do českých kin dorazí 14. prosince.

Diváci také byli ujištěni, že byť v Rogue One: Star Wars Story (2016) se objevilo několik digitálně oživených postav, tak s Fisherovou to nemá studio Disney v plánu.

Iger přiblížil i film o mladém Hanu Solovi (Alden Ehrenreich). Snímek se bude odehrávat mezi 18. a 24. rokem jeho života a odkryje "získání určitého plavidla a setkání s určitým Wookiem". Dodal také, že fanoušci zjistí, jak Han přišel ke svému jménu.

Zatím nepojmenovaný snímek dorazí do kin v květnu 2018. Režírují jej Phil Lord a Christopher Miller, kteří natočili například LEGO příběh (2014) nebo 21 Jump Street (2012).

Digitální technologie budou sloužit výhradně k tomu, aby bylo možné dokončit roztočené filmy zesnulých hvězd, tvrdí redaktor Martin Svoboda. | Video: Martin Svoboda
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy