Kvůli covidu přišel o nohu, bojoval 95 dní. 41letý herec z Broadwaye nemoci podlehl

ČTK ČTK
6. 7. 2020 11:22
Kanadský herec Nick Cordero, známý z rolí na Broadwayi a z televizních seriálů, zemřel v noci na pondělí v Los Angeles na následky komplikací spojených s nákazou novým typem koronaviru. Jednačtyřicetiletý herec strávil poslední měsíce na jednotce intenzivní péče.
Nick Cordero vystupoval v mnoha muzikálech.
Nick Cordero vystupoval v mnoha muzikálech. | Foto: Instagram

S odvoláním na Corderovu manželku Amandu Klootsovou o úmrtí informují zahraniční média.

"Nemohu tomu uvěřit. Mám zlomené srdce. Nedokážu si představit, jak budeme žít bez něj," napsala Klootsová na Instagramu.

Její manžel bojoval s covidem 95 dní. Měl mnoho zdravotních komplikací, mimo jiné otravu krve a kvůli krevním sraženinám mu lékaři museli amputovat pravou nohu. Byl rovněž připojený na dýchací přístroje, upadl do bezvědomí a dostal dočasný kardiostimulátor.

"Bůh má v nebi dalšího anděla. Nick byl zářivým světlem. Každý ho měl rád, rád naslouchal i pomáhal. Byl skvělým hercem i hudebníkem. Měl rád svou rodinu a byl milujícím otcem a manželem," vzpomíná jeho manželka a matka jejich ročního syna Elvise.

Cordero vystupoval v mnoha muzikálech, za svou roli v muzikálu Výstřely na Broadwayi podle scénáře režiséra Woodyho Allena byl nominován na prestižní divadelní cenu Tony. Objevil se také v několika epizodách televizních seriálů Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti či Spravedlnost v krvi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220.000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy