Recitál je součástí cyklu Symfonického orchestru hl. m. Prahy nazvaného Světová klavírní tvorba a nabídne Dětské scény Roberta Schumanna nebo tři taneční skladby Bedřicha Smetany.
Po sobotním vystoupení se opavský rodák do Prahy vrátí ještě v lednu 2020.
"Možná to zní jako klišé, ale já si myslím, že muzika dokáže svět zkrášlit a že se všichni potřebujeme obklopovat něčím krásným. Zároveň se skrze hudbu člověk učí hodně o sobě i o světě," říká Vondráček.
Třiatřicetiletý klavírista uvede třináctidílný cyklus drobných skladeb s názvem Dětské scény, které Schumann napsal v roce 1838. Poetické miniatury jsou míněny jako nostalgická vzpomínka na dětství z pohledu dospělého.
Naopak Sonáta B dur Franze Schuberta vznikla v posledních měsících skladatelova života. "Je to hudba plná bolesti a utrpení, ale také lásky, radosti a touhy po životě," popisuje mluvčí orchestru FOK Tereza Axmannová.
Další částí programu je původně jednovětá Sonatina Maurice Ravela, kterou skladatel později ještě rozšířil o dvě věty.
K domácí tvorbě posluchače Vondráček přenese Českými tanci, které Bedřich Smetana napsal po úplné ztrátě sluchu. Budou to Cibulička, Hulán a Skočná, jež inspirovaly melodie ze sbírky písní básníka Karla Jaromíra Erbena.
V listopadu Lukáš Vondráček vyjel na pětidenní turné s Janáčkovou filharmonií Ostrava do Jižní Koreje. V pěti městech vystoupili pod vedením dirigenta Leoše Svárovského se slovanským programem.
Vondráček pochází z Opavy. Hře na klavír se věnuje od raného dětství, kdy se o něm hovořilo jako o zázračném dítěti - první veřejné vystoupení měl jako čtyřletý. Ve 13 letech díky rektorské výjimce začal studovat hudební obor na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Roku 2012 absolvoval bostonskou New England Conservatory, v Bostonu dnes také žije. Získal mnohá mezinárodní ocenění.