Kde jen může být? Autoři výstavy Fridy Kahlo se ptají, jestli někdo neviděl dávno ztracený obraz

AFP
4. 12. 2017 15:10
V poznaňské galerii Zamek je nyní k vidění výstava obrazů mexické malířky Fridy Kahlo (1907-1954) a jejího manžela Diega Rivery. Kurátorka Helga Prignitzová-Podaová využila polského prostředí a ptá se návštěvníků, zda někde nezahlédli mistrovský surrealistický kousek, největší dílo Fridy Kahlo, pojmenované The Wounded Table. Díky rozměrům 2 x 1 metr pro ni byl atypický, na rozdíl od svého muže se totiž věnovala drobnějším formátům. Obraz beze stopy zmizel v roce 1955 po výstavě ve Varšavě. Své tipy mohou návštěvníci házet do modré schránky přímo v galerii. Kahlo a Riveru na výstavě doplňují práce spřízněných umělkyň, fotografky Bernice Kolkové a malířky Fanny Rabelové.
Frida Kahlo: Autoportrét s náhrdelníkem, 1939.
Frida Kahlo: Autoportrét s náhrdelníkem, 1939. | Foto: Frida Kahlo
Ztracený obraz Fridy Kahlo. Naposledy viděn v roce 1955.
Ztracený obraz Fridy Kahlo. Naposledy viděn v roce 1955. | Foto: Frida Kahlo

 

Právě se děje

před 18 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy