The Chemistry Gallery se loučí se stávajícím prostorem v paláci Orco společnou výstavou Vášeň

Kultura Kultura
1. 12. 2017 11:25
The Chemistry Gallery je jednou z uměleckých institucí, která se musí kvůli chystané kompletní rekonstrukci paláce Orco v Praze v Bubenské ulici vystěhovat. S příznivci se loučí společnou výstavou umělců, jejichž práci podporovala. “Na Bubenské 1 jsme měli celkem 45 výstav, kde se představilo více než 70 autorů. Výstava Vášeň nejlépe vystihuje to, co se uplynulých pět let v The Chemistry Gallery odehrávalo,” vzkazuje umělecký ředitel Petr Hájek fanouškům. Do 15. prosince tu budou k vidění obrazy Jana Uldrycha, Michala Ožibka, Jana Vytisky, Michala Cimaly a dalších 42 autorů a autorek. Nový prostor galerie prozatím hledá, se znovuotevřením počítá v březnu či dubnu 2018.
Michal Ožibko: Studie duplicity II (2017). Obraz, který malíř Michal Ožibko vystavoval v The Chemistry Gallery letos na jaře. Na aktuální výstavě se prezentuje zbrusu novým kouskem.
Michal Ožibko: Studie duplicity II (2017). Obraz, který malíř Michal Ožibko vystavoval v The Chemistry Gallery letos na jaře. Na aktuální výstavě se prezentuje zbrusu novým kouskem. | Foto: Michal Ožibko
 

Právě se děje

před 37 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy