Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva přidávají plzeňský koncert, na kterém zahrají spolu

Kultura Kultura
2. 10. 2017 15:30
Zpěvačky Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva spojily síly, hlas a energii a fanouškům se představí na jednom pódiu v rámci projektu Spolu. Koncerty v Praze (16. 12.), Brně (18. 12.) a Ostravě (19. 12.) doplní díky velkému zájmu ještě vystoupení v Plzni v Depu 2015. To se uskuteční 15. 12. Na koncertě zazní extra stvořené songy nejen pro toto trio, ale také známé skladby všech tří protagonistek přearanžované pro společný program.
Lenka Dusilová, Iva Bittová a Monika Načeva spolu.
Lenka Dusilová, Iva Bittová a Monika Načeva spolu. | Foto: Applause Booking

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy