reklama
 
 

Monika Načeva vydává desku Průvan v hlavě. Zhudebnit básně jí pomohli DJ Five a autor beatů Tentato

4. 9. 2017
Video: YouTube / ajlavmjuzik / ArtAttack
Zpěvačka a herečka Monika Načeva vydává album pojmenované stejně jako první singl - Průvan v hlavě. S pomocí dlouholetého spolupracovníka DJ Five a nově také ve spolupráci se slovenským beatmakerem Valérem Smutkem alias Tentatem zhudebnila opět texty básnířky Sylvy Fischerové. Deska se bude křtít 29. září v prostorách Anežského kláštera v rámci akce Anežka Live!

Novou desku zpěvačky a herečky Moniky Načevy uvádí tajemný singl Průvan v hlavě, kterému kromě hlasu Načevy dominují nejrůznější elektronické zvuky a také zvuk příčné flétny. 

Na albu Načeva opět zhudebnila básně Sylvy Fischerové, jež debutovala v roce 1986 sbírkou Chvění závodních koní.

"Básnické texty Sylvy Fischerové jsou pro mě rovnocenným pokračováním zhudebňování silných básní po dlouholeté spolupráci s Jáchymem Topolem. Cítím stejně silné propojení," říká zpěvačka.

Poetická slova Načeva zpívá svým typickým klidným altem, o elektronický obal se postaral zpěvaččin dlouholetý spolupracovník DJ Five. Přes něj se Načeva seznámila se slovenským tvůrcem beatů, jenž si říká Tentato a inspiruje se zvukovými efekty a sound designem.

Křest alba Průvan v hlavě proběhne 29. září v Anežském klášteře. Kmotrem alba, jehož obal namaloval Josef Bolf, bude historik umění Otto M. Urban. Před Načevou vystoupí elektronické duo BA:ZEL.

Udržela svou ledničku plnou

Monika Načeva debutovala v roce 1994 albem "Možnosti tu sou…", které vzniklo v produkci Michala Pavlíčka. Píseň Udržuj svou ledničku plnou podle básně Jáchyma Topola se tehdy stala hitem. 

Následovaly experimentálnější nahrávky Nebe je rudý a Mimoid a Fontanela. Na desce Mami v roce 2007 se Načeva poprvé sešla s DJ Five. Společně dali dohromady kolekci melodií a beatů z knihovny různých elektronických producentů, které doprovodily texty Jáchyma Topola a kytara Michala Pavlíčka.

Na nahrávce The Sick Rose (2010) zpěvačka spolupracovala s anglickým elektronickým producentem Timem Wrightem, na albu Milostný slabiky se o tři roky později sešla nejen s bluesovým kytaristou Justinem Lavashem, ale také s básnířkou Sylvou Fischerovou.

Loni Načeva vydala opět s Michalem Pavlíčkem a za doprovodu smyčcového Pavel Bořkovec Quartet desku Na svahu, na niž nahrála koncertní verze svých starších písní.

autor: Hana Slívová | 4. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama