Zrní chystá koncerty při svíčkách v netradičních prostorech. Lístky se prodávají i za bitcoiny

Série koncertů, které kladenská skupina Zrní odehraje v dubnu v Praze na netradičních místech, se jmenuje Černá hodinka a půl. Slibuje "komorní atmosféru i přímý kontakt s kapelou".
Video: YouTube / Zrní

Kladenská folkrocková skupina Zrní loni vydala povedené album Jiskřící a absolvovala koncert s filharmoniky v pražském Foru Karlín. Nyní pro fanoušky chystá naopak sérii komorních vystoupení. 

Odehraje je v Praze na střeše Paláce Lucerna, v Jindřišské věži, v Café Neustadt, v kavárně Paralelní Polis a Café Prostoru v Národní technické knihovně od 24. do 28. dubna pod názvem Černá hodinka a půl. Na koncert v Paralelní Polis, známé používáním bitcoin, se budou lístky prodávat právě v této měně. Vstupenky je možné zakoupit i pomocí další kryptoměny litecoin.

Kapelu na myšlenku přivedl nečekaný moment před koncertem v Bratislavě. "V klubu přestal už na zvukovce jít proud. Donutilo nás to improvizovat," říká zpěvák Jan Unger.

Černá hodinka a půl v Praze

24. 4. Praha - Střecha Lucerny
25. 4.  Praha - Jindřišská věž
26. 4. Praha - Café Neustadt
27. 4. Praha - Paralelní Polis
28. 4. Praha - Café Prostoru (NTK)

"Na poslední chvíli nás napadlo dotáhnout jednu zásuvku z nedalekýho fast foodu, abychom alespoň přizvučili zpěv, housle, kytaru a rozsvítili pár světel. V celém klubu se svítilo svíčkami a my hráli pod pódiem mezi lidma a bez elektronických podkladů, lidi s náma zpívali. Bylo to kouzelný, intimní a dobrodružný," dodává.

Muzikanti se druhý den shodli, že zažité si chtějí brzy zopakovat. "Inspirovat se touto nečekanou situací a odehrát tak letos část koncertů. Simulovaný black out. Tak vznikla Černá hodinka a půl," vysvětluje Unger. 

Zrní si pro sérii pěti vystoupení vybrali místa s maximální kapacitou 150 lidí, aby zachovali intimní ráz akce. Písně také pro akustické koncerty speciálně upravili. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Rovinatou 5. etapu Gira vyhrál ve spurtu Ewan, Landa po pádu odstoupil

Rovinatou 5. etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Caleb Ewan. V závěrečných kilometrech měli v pelotonu těžké pády adepti na přední celkové umístění Pavel Sivakov z Ruska, vítěz úterní etapy Joe Dombrowski z USA a především Španěl Mikel Landa, jenž musel ze závodu odstoupit.

Elitní spurtér Ewan si připsal po 175 kilometrech z Modeny do Cattolicy jubilejní desátou výhru nad Grand Tours. Člen týmu Lotto Soudal za sebou nechal italské rychlíky Giacoma Nizzola, Eliu Vivianiho a bývalého mistra světa Petera Sagana ze Slovenska.

Český cyklista Jan Hirt měl na 124. místě stejný čas jako vítěz a celkově se posunul na 39. pozici.

Další zprávy