Mimořádná zpráva

Obrazem: Alt-J se v pražském Foru Karlín vezli na vlně nadšení. Škoda jen utopeného zpěvu

Foto: Lukáš Bíba
Hana Slívová Hana Slívová
5. 2. 2018 14:38
V pozici festivalových headlinerů se do Prahy historicky podruhé vydala britská skupina Alt-J, která na svých třech dosavadních albech míchá nejrůznější žánry a ráda a často zpracovává bizarní sexuální témata. Zatímco při poslechu jednotlivých nahrávek si lze vychutnat zvukové i atmosférické nuance, během koncertu výsledný dojem utlumí byť jen drobný problém se zvukem. To byl i případ včerejšího vystoupení ve Foru Karlín. Fanoušci ale nedali nic znát a kapele připravili vynikající kulisu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 1 hodinou

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy