Obrazem: Alt-J se v pražském Foru Karlín vezli na vlně nadšení. Škoda jen utopeného zpěvu

Alt-J ve vyprodaném Foru Karlín.
Ještě v roce 2013, kdy Alt-J připravovali k vydání první album An Awesome Way, žila tehdy čtyřčlenná skupina ve společném dvoupokojovém bytě v Cambridge, těšila se z každé nalezené pence v podšívce kabátu a aby ušetřila, kupovala si místo jídla levné cigarety. O pět let později přijíždí na druhý pražský koncert v pozici hvězdy s cenou Mercury a nominací na Grammy. A s přehledem vyprodává Forum Karlín.
S sebou si, podobně jako v létě na festival Colours of Ostrava, Alt-J přivezli písně ze třetího alba Relaxer, ale také světelnou show. "Světla jsou skvělý způsob, jak vylepšit koncert. Myslím, že lidé pochopí, že s velkým pódiem přijde i větší show. Zatím reagují skvěle," řekl klávesista Gus Unger-Hamilton v červencovém rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Kapela sice ustálila sestavu na trojici Gus Unger-Hamilton - Joe Newman (kytara, zpěv) - Thom Green (bicí), na pódiu karlínského sálu ale chvílemi díky rozestavení, minimu pohybu, interakce s publikem i pravidelným LED světlům působila jako slavnější čtyřčlenná elektronická sestava Kraftwerk.
Jestliže na Kraftwerk před dvěma lety dorazilo spíše starší publikum, Alt-J přilákali mladší posluchače. Kdyby se v sále měřily decibely, fanouškovská reakce na první tón skladby Deadcrush z loňského alba Relaxer by přístroj pravděpodobně rozbila.
Foto: Lukáš Bíba
Hana Slívová Hana Slívová
5. 2. 2018 14:38
V pozici festivalových headlinerů se do Prahy historicky podruhé vydala britská skupina Alt-J, která na svých třech dosavadních albech míchá nejrůznější žánry a ráda a často zpracovává bizarní sexuální témata. Zatímco při poslechu jednotlivých nahrávek si lze vychutnat zvukové i atmosférické nuance, během koncertu výsledný dojem utlumí byť jen drobný problém se zvukem. To byl i případ včerejšího vystoupení ve Foru Karlín. Fanoušci ale nedali nic znát a kapele připravili vynikající kulisu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy