Zemřel zpěvák hitu When a Man Loves a Woman. Bylo mu 73 let

Magazín ČTK Magazín, ČTK
14. 4. 2015 17:40
Percy Sledge patřil mezi soulové hvězdy 60. let, před deseti lety byl uveden do do rokenrolové síně slávy.
Percy Sledge - When A Man Loves A Woman | Video: YouTube

Praha – Zpěvák Percy Sledge zemřel ve svých 73 letech doma v Louisianě, informuje server BBC s odvoláním na agenturu, která slavného umělce zastupovala.

Sledge byl aktivní zejména v 60. letech, kdy se proslavil skladbou When a Man Loves a Woman. Časopis Rolling Stone ji později zařadil do výběru 500 nejlepších písní hudební historie.  

When a Man Loves a Woman je pro mnohé lidi přímo vzorem soulové balady o lásce, která člověka zaslepí a zcela pohltí, píše agentura AP. Žádná jiná skladba, kterou později Sledge nazpíval, nevyvolala takový ohlas. Zazněla i v několika filmech.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy