Youssou N'Dour na Colours nepřijede, nahradí ho Keita

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 6. 2011 12:20
Senegalec ze zdravotních důvodů zrušil část evropského turné
Salif Keita
Salif Keita | Foto: Michal Pařízek

Ostrava  - Jedna z hvězd festivalu Colours of Ostrava, senegalský zpěvák Youssou N'Dour, do Ostravy letos nepřijede. Místo něj vystoupí malijský zpěvák Salif Keita, jenže se tam na sever Moravy vrací po šesti letech.. 

Youssou N'Dour ze zdravotních důvodů zrušil část evropského turné, v jehož rámci měl zahrát i na festivalu Colours of Ostrava. "Když nám přišla tato zpráva, zastavilo se nám téměř srdce - měsíc před festivalem u takového hudebníka, o kterého jsme se snažili dlouhá léta, to je velká rána," vzakzují pořadaztelé.

Černošského albína a a hudebního mystika Keitu, který v současnosti vůbec nevystupuje, se podařilo pořadatelům přesvědčit právě s přímluvou omluveného senegalského umělce. "Za tuto změnu se všem fanouškům omlouváme, budeme se určitě snažit příští rok Youssou N'Doura přivézt," doplnili.

 Festival se uskuteční od 14. do 17. července. Zahrají na něm irští Clannad, Public Image Ltd. s bývalým zpěvákem Sex Pistols Johnem Lydonem a celý program zahájí dvouhodinový souboj balkánských dechovek Fanfare Ciocarlia a Boban i Marko Maković Orkestar. Hlavní hvězdou by pak měl být Nick Cave s projektem Grindermanem.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy