Na Colours vystoupí Johnny Rotten se svými Public Image

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 3. 2011 11:16
Letošní ročník se koná od 14. do 17. července
Sex Pistols
Sex Pistols | Foto: Aktuálně.cz

Ostrava  - Zpěvák Sex Pistols John Lydon alias Johnny Rotten vystoupí na letošním festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od 14. do 17. července. Zahraje tu se svou obnovenou kapelou Public Image Ltd.

Formace vznikla v roce 1978 po rozpadu Sex Pistols; s Lydonem ji aložili kytarista Keith Levene a baskytarista Jah Wobble. Kapela nabídla zvuk vzdálený punkovým výkřikům: víc experimentální, založený na pomalejších basových rytmech, spojující avantgardní rock, dub, reggae i noise. Raná alba Public Image Ltd. byla považována za jedny z nejzajímavějších a nejvíce inovativních desky v postpunkové éře.

Čtěte také:
Na Colours přijede brusič Cave a Youssou NDour

Skupina po řadě personálních změn ukončila činnost v roce 1992. Předloni se ale na koncertní pódia vrátila a její comeback zažije i Ostrava.

Lydona doprovodí bubeník Bruce Smith, který hrával s Björk, multiinstrumentalista Lu Edmonds (také člen Yat-Kha či Les Triaboliques) a basista a klávesista Scott Firth (Elvis Costello, Steve Winwood). Lydon se již publiku v česku představil s obnovenými Sex Pistols, kapela se v roce 1996 zastavila v hale na pražském Výstavišti.

Dalšími hvězdami jubilejního desátého ročníku Colours of Ostrava budou Nick Cave s projektem Grinderman, senegalský zpěvák Youssou N'Dour, britší The Horrors nebo Apollo 440.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy