Rolling Stones budou hrát v Brně

25. 11. 2005 11:45
Praha - Legendární britská rocková skupina Rolling Stones se v příštím roce opět vrátí do České republiky.

V rámci svého turné k novému albu A Bigger Bang vystoupí v létě v Brně. Informaci zveřejnila pořádající agentura Interkoncerts.

Nové album A Bigger Bang (Větší třesk), podle něhož získalo jméno i současné turné, kapela vydala počátkem září. Nynější světové turné Rolling Stones zahájili v srpnu koncertem v Bostonu. Vystoupení v americkém Charlottesville počátkem října museli přerušit kvůli hrozbě pumovým útokem; koncert dokončili až po třičtvrtěhodinové přestávce.

Ještě před začátkem koncertní série frontman Mick Jagger popřel spekulaci, že jde o poslední turné skupiny, jež působí na rockové scéně již od počátku 60. let.

Přesné datum konání koncertu Interkoncerts oznámí koncem listopadu. Rolling Stones své světové turné zahájili letos v srpnu. V Česku již vystupovali vícekrát; poprvé v roce 1990 a zatím naposledy před dvěma lety.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy