Obrazem: Britský hudebník Bonobo s kombinací elektronické a živé muziky vyprodal Forum Karlín

Obrazem: Britský hudebník Bonobo s kombinací elektronické a živé muziky vyprodal Forum Karlín
Snímek z úterního koncertu Bonoba ve Foru Karlín.
Foto: Lukáš Bíba
Lukáš Bíba
23. 5. 2018 13:37
Po pražském Roxy, Lucerna Music Baru, Divadlu Archa či festivalu Colours of Ostrava populární britský hudebník Bonobo včera poprvé vystoupil ve vyprodaném Foru Karlín. Dvaačtyřicetiletý rodák z anglického Brightonu začínal u žánru trip-hop, dnes se pohybuje mezi elektronikou, jazzem, housem či soulem. Samply na koncertech kombinuje s výkonem kapely a zpěváků. Za loňské album Migration byl nominován na Grammy.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy