My Bloody Valentine přidají porci kytarového rauše

Kultura
2. 5. 2012 15:45
V reedici vychází alba Isn't Anything a Loveless
Foto: oficiální Facebook profil My Bloody Valentine

Praha - Obnovení My Bloody Valentine rekapitulují svou historii a chystají dvoudílnou diskografii rozšířit o další nahrávku. V pondělí 7. května vyjdou v reedici remastrované nahrávky Isn't Anything a Loveless z přelomu devadesátých let společně s kompilací shrnující tři EP ze stejného období. V průběhu letošního roku by pak jedni z otců zasněného žánru shoegaze měli přijít s novým materiálem.

Na třetím albu kapela začala pracovat už v polovině devadesátých let, kvůli vnitřním rozporům a neshodami s vydavatelem však k jeho dokončení nikdy nedošlo. Frontman Kevin Shields tak tehdy skládal pouze do šuplíku a až u příležitosti aktuálních reedicí jej napadlo vrátit se k nikdy nevydanému materiálu.

„Poslouchal jsem štosy cédéček a došlo mi, že je to lepší než dříve nevydané skladby z kompilace," komentuje Shields rozhodnutí v magazínu Mojo a naráží na aktuálně vydávanou kompilaci EP's 1988-1991. Tu v závěru doplňují tři dosud nikdy nevydané skladby.

Datum rozostřené jako zvuk

Zprávy o dokončení alba z poloviny devadesátých let kapelu provázejí už od jejího reunionu v roce 2007 a byť Shields už nyní mluví o letošním datu vydání, nelze je brát za zcela závazné. Pokud však své slovo dodrží, mělo by po dosud nepojmenovaném třetím albu následovat EP se zcela novým materiálem.

V mezidobí si fanoušci jedné z nejvýznamnějších britských alternativně rockových kapel budou muset vystačit s kultovními nahrávkami v novém zvukovém balení, které začátkem devadesátých let vyvolaly ostrovní obsesi rozostřeným kytarovým zvukem a jejichž snovou atmosféru následovala celá vlna takzvaných shoegazers. K této do sebe zahleděné scéně se řadili například dnes polozapomenuté skupiny Slowdive, Ride, Lush nebo Chapterhouse.

„V osmaosmdesátém jsme nad podobou nahrávky neměli úplnou kontrolu a smíchali jsem ji opravdu rychle," vysvětluje Shield v hudebním časopise Uncut. „Možnost napravit různé malé chybky je skvělá," dodává k remasteru debutu Isn't Anything.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy