reklama
 
 

Jožin z bažin je neuvěřitelný, vzkázala Metallica. Píseň jí dohodil pražský kamarád

4. 4. 2018 23:22
O tom, že se Metallica chystá v Praze zahrát hit Jožin z bažin, nevěděl ani jeho autor Ivan Mládek, ani pořadatelé z agentury Live Nation. Píseň hudebníkům pomohl vybral kamarád a obchodní partner kytaristy Kirka Hammetta David Karon, který dlouhodobě žije v Praze. Na finální seznam se dostaly ještě písně od skupiny Lucie, Jiřího Schelingera nebo Vejvodova Škoda lásky.

Po pražském koncertu skupiny Metallica, která během vystoupení zahrála i coververzi písně Jožin z bažin od Ivana Mládka, se strhla diskuse, proč si skupina, jež na aktuálním turné v každé zemi fanouškům nabídne nějaký lokální hit, vybrala právě Jožina.

Nyní se k taškařici přiznala firma na kytarové pedály KHDK, již založil audio konstruktér David Karon spolu s kytaristou Metalliky Kirkem Hammettem - název odkazuje k jejich jménům.

Karonovi, jenž dlouhodobě žije v Praze, se prý koncem února ozval Scott Ian ze spřátelené kapely Anthrax s tím, že baskytarista Metalliky Robert Trujillo hledá českou písničku, již by si mohl s Hammettem zazpívat v Praze.

Trujillo pak Karonovi napsal, že nemůže narazit na ten pravý český hit. Mělo jít o něco tvrdého, nějaký pop z přelomu 60. a 70. let nebo něco "vintage". "Byl otevřený všem žánrům a chtěl, aby si s ním zazpívala celá O2 arena," napsala KHDK.

Na finální seznam Davida Karona se dostal Oheň a Černí andělé od Lucie, Schelingerovy Jahody mražený, Slunečný hrob Blue Effektu nebo Vejvodova klasika Škoda lásky. "Jóžina tam David přihodil nakonec trochu jako vtip, ale sám ho miluje, takže řekl Robovi, že to je píseň o strašidle z močálu a jeho osobní favorit. Výběr nechal na Robovi."

Za pár hodin se prý nadšený Trujillo ozval zpět s tím, že Jožin z bažin je neuvěřitelný flák. "O týden později Rob vzkázal, že se zrovna doučil Rock Me Amadeus na Vídeň a do Jožina se pustí hned jako další. Nutno dodat, že se mu taky moc líbily Jahody mražený," dodává KHDK.

Jak jsme Metallice nakukali Jožina z bažin. Jak asi víte, zakladatel KHDK, David Karon, žije dlouhodobě v Praze. Koncem února se mu ozval kámoš Scott Ian z Anthrax s tím, že Robert Trujillo hledá pro Metallica českou písničku, co by si s Kirkem střihli v Praze. Rob už měl vybrané “lokální“ písničky pro celé Evropské turné a zbývalo mu jen najít nějakou českou. Rob Davidovi napsal “I’m having a difficult time finding that catchy classic Czech singalong. I would be stoked to play a crazy grind core tune, or retro 60s/70s pop song, or if you know of any vintage rock bands from there, metal?” Byl otevřený všem žánrům a chtěl, aby si s ním zazpívala celá O2 arena. David posbíral songy, které má sám rád. Stadionovou vyřvávačku typu Rock Me Like a Hurricane od Scorpions co Metallica hrála v německém Mannheim v české kotlině sice nemáme, ale na finální seznam se dostala LUCIE (Oheň a Černí Andělé), Sluneční Hrob, Schelingerovy Jahody Mražený a povinná Škoda Lásky. Jóžina tam David přihodil nakonec trochu jako vtip, ale sám ho miluje, takže řekl Robovi že to je song “about a swamp monster” a jeho osobní favorit . Výběr nechal na Robovi. Už za pár hodin přišla odpověď od Roba: “OMG!!!!!! Just heard the Ivan Mladek song, Jozin z Bazin = INCREDIBLE! This seems perfect and it's the classic singalong, this is the 'El Muerto Vivo' of Praha! Kirk will love this song as well.” A bylo jasno. O týden později se Rob ozval, že se zrovna doučil Rock Me Amadeus na Vídeň a do Jóžina se pustí hned jako další. Jak to dopadlo uz víte: respekt Robovi za výběr. Nutno dodat že se mu taky moc líbily Jahody Mražený. Každopádně: Jožin z Bažin forever! https://youtu.be/WDufqSTci-M

Zveřejnil(a) KHDK CZ&SK dne 04. April 2018

autor: Kultura | 4. 4. 2018 23:22

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama