Burial se vzdal anonymity a slíbil novou desku

Kultura Kultura
1. 2. 2014 11:12
"Nepolapitelná" ikona elektronické hudby poslala fanouškům selfie a vzkaz o nové nahrávce.
Burial
Burial | Foto: Hyperdub

Praha, Londýn - Tohle není podvrh! Burial - jedna z ikon současné elektronické hudby a anonymity v umění - uveřejnil v pátek odpoledne na webu Hyperdub selfie a vzkaz fanouškům.

Společně s výstupem z anonymity oznámil také "nepolapitelný muzikant" vydání nové desky i reedice starších skladeb.

Burial: Rival Dealer (Hyperdub 2013)
Burial: Rival Dealer (Hyperdub 2013) | Video: youtube.com

"Ahoj, jen chci říct, že děkuji vám všem, kterým se líbí Burialovy tracky a podporovali jste mě. Opravdu hodně chci poděkovat producentům mých desek, Dj, rozhlasovým stanicím, obchodům a novinářům...

Chci letos vydat nové skladby a poslat je mému šéfovi Steveovi, protože letos je to už deset let, co spolupracujeme. Ale na obzoru je Dark Souls 2, takže si nejsem jistý, jestli stihnu připravit dost skladeb. Také chci vydat nějaké starší věci, bylo by hezké je vydat na vinylu. Chci také říct mámě, tátovi, bratrů a sestře, že je miluji. Mějte se."

Burial: Come Down To Us (Hyperdub 2013)
Burial: Come Down To Us (Hyperdub 2013) | Video: youtube.com

Nejnovější Burialovou nahrávkou je třítrackové EP Rival, které vyšlo loni v prosinci. Eponymní debutové album vydal Burial v roce 2006 a navázal na ně titulem Untrue o rok později. Následovala řada EP, na vydání třetí dlouhohrající desky ale zatím nedošlo.

Burial má za sebou i řadu kolaborací - například s Massive Attack nebo Thomem Yorkem z Radiohead.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy