Burial se vzdal anonymity a slíbil novou desku

Kultura Kultura
1. 2. 2014 11:12
"Nepolapitelná" ikona elektronické hudby poslala fanouškům selfie a vzkaz o nové nahrávce.
Burial
Burial | Foto: Hyperdub

Praha, Londýn - Tohle není podvrh! Burial - jedna z ikon současné elektronické hudby a anonymity v umění - uveřejnil v pátek odpoledne na webu Hyperdub selfie a vzkaz fanouškům.

Společně s výstupem z anonymity oznámil také "nepolapitelný muzikant" vydání nové desky i reedice starších skladeb.

Burial: Rival Dealer (Hyperdub 2013)
Burial: Rival Dealer (Hyperdub 2013) | Video: youtube.com

"Ahoj, jen chci říct, že děkuji vám všem, kterým se líbí Burialovy tracky a podporovali jste mě. Opravdu hodně chci poděkovat producentům mých desek, Dj, rozhlasovým stanicím, obchodům a novinářům...

Chci letos vydat nové skladby a poslat je mému šéfovi Steveovi, protože letos je to už deset let, co spolupracujeme. Ale na obzoru je Dark Souls 2, takže si nejsem jistý, jestli stihnu připravit dost skladeb. Také chci vydat nějaké starší věci, bylo by hezké je vydat na vinylu. Chci také říct mámě, tátovi, bratrů a sestře, že je miluji. Mějte se."

Burial: Come Down To Us (Hyperdub 2013)
Burial: Come Down To Us (Hyperdub 2013) | Video: youtube.com

Nejnovější Burialovou nahrávkou je třítrackové EP Rival, které vyšlo loni v prosinci. Eponymní debutové album vydal Burial v roce 2006 a navázal na ně titulem Untrue o rok později. Následovala řada EP, na vydání třetí dlouhohrající desky ale zatím nedošlo.

Burial má za sebou i řadu kolaborací - například s Massive Attack nebo Thomem Yorkem z Radiohead.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy