Festival United Islands obsadí místo ostrovů Ladronku

Kultura ČTK Kultura, ČTK
13. 6. 2013 9:16
Do klubů i na hlavní scény v parku je vstup zdarma
Aloe Blacc
Aloe Blacc | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Festival United Islands se v plánovaném termínu (20. - 22. června) uskuteční místo pražských ostrovů v parku Ladronka. Téměř celý plánovaný areál byl zasažen vytrvalým deštěm a podmáčená půda neumožňuje postavit scény. Z programu pořadatelé upozorňují zejména na pop-soulovou hvězdu Aloe Blacca. Na festivalu celkem vystoupí 195 muzikantů a kapel na sedmi venkovních scénách a v devíti klubech.

V klubech se může hrát i po 22:00; vstup na festival je zdarma na venkovní koncerty i do klubů, omezením může být jen jejich kapacita. Organizátoři plánují i dopravu z Ladronky do klubů. Ladronka je dvakrát větší než prostor, který měli pořadatelé pro festival původně připravený, může tedy na něj přijít více lidí. "Věříme, že se příští rok navrátíme do centra," řekl organizátor festivalu Martin Voňka.

Princess Chelsea
Princess Chelsea | Foto: Aktuálně.cz

Festival má letos desátý ročník, vždy se podle organizátorů snažil přivážet nové muzikanty evropské i světové klubové scény. K těm má letos patřit britská skupina Citizens!, novozélandská zpěvačka, pianistka a skladatelka Chelsea Nikkelová vystupující jako Princess Chelsea nebo nový projekt zakladatele Sepultury Igora Cavalery.

Kromě nováčků festival vždy připravuje speciální dramaturgické bloky, letos by tím nejsilnějším měla být participace na projektu Dny Jeruzaléma v Praze, v rámci kterých vystoupí sedm izraelských kapel.

Festival věnuje také vzpomínku bývalé první dámě Olze Havlové, která by se 11. července dožila 80 let. V pátek 21. června během programu Pocta Olze Havlové vystoupí The Plastic People of The Universe, Vlasta Třešňák, Divadlo na Tahu, šansoniérka Sylvie Krobová nebo kapela Už jsme doma.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy