Muzikou proti globálnímu oteplování. Al Gore pořádá obří koncert s Bon Jovi i Eltonem Johnem

ČTK Kultura ČTK, Kultura
10. 11. 2015 9:51
Britský zpěvák Elton John a americká poprocková kapela Bon Jovi budou hlavní hvězdy čtyřiadvacetihodinového koncertu, který v předvečer klíčových jednáních pařížské konference o klimatických změnách poběží na internetu. Akce se odehraje během 13. a 14. listopadu a pořádá ji Al Gore.
Bon Jovi
Bon Jovi | Foto: David Webr

Washington – S nápadem uspořádat hudební akci přišel bývalý americký viceprezident Al Gore, který stojí za sérií koncertů Live Earth, snažících se upoutat pozornost lidí ke klimatickým změnám.

Tentokráte se do čtyřiadvacetihodinového maratonu zapojí kromě Eltona Johna a kapely Bon Jovi i další umělci, vědci i politici včetně francouzského prezidenta Françoise Hollandea. Pořadatelé slibují každou hodinu přerušovat vysílání "hvězdnými provokacemi".

Cílem je přimět světové vůdce, aby na konferenci OSN o změnách klimatu v Paříži (od 30. listopadu do 11. prosince) dokázali dospět k dohodě o snižování emisí skleníkových plynů. A také povzbudit každého, aby začal jednat u sebe doma a ve své obci, vysvětlili organizátoři.

Vysílání bude společnou akcí Goreových projektů Climate Reality a Live Earth. Série koncertů měla pokračovat na všech kontinentech 18. června, ale nejprve byla odložena, pak zrušena a nakonec "spojena" do chystaného internetového vysílání "24 Hours of Reality and Live Earth: the World is Watching".

"Konference OSN o klimatických změnách v Paříži může být klíčový okamžik, abychom změnili nebezpečný směr, kterým se ubírá naše planeta," prohlásil Gore.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy