Depeche Mode míří do studia, deska možná vyjde letos

Adam Pešek
22. 2. 2012 15:37
Depeche Mode v březnu začnou pracovat na třinácté studiové nahrávce
Foto: Anton Corbijn

Londýn - Synthpopoví pionýři Depeche Mode se v březnu chystají zalézt do studia a nahrát své třinácté řadové album, které bude nástupcem z velké části analogově nahrávaného Sounds of the Universe z roku 2009.

„Myslím, že jsem se vrátil k nahrávání pro skupinu s takovým zápalem kvůli tomu, že jsem od něj měl delší dobu pauzu," prohlásil v rozhovoru pro portál The Quietus zakládající člen Martin Gore, ovšem o  podobě alba toho příliš neřekl.

Pouze vyvrátil domněnku, že by zatím nepojmenovaná deska byla výrazně ovlivněná technem, a měla by se tak výrazně lišit od Goreovy práce v projektu VCMG. V něm se potkal s dalším zakládajícím členem depešáků Vincentem Clarkem - ten ovšem legendární skupinu opustil už rok po jejím založení.

Výsledek jejich první spolupráce po více než třiceti letech vyjde 12. března na desce nazvané Ssss. Třináctá nahrávka Depeche Mode by pak mohla vyjít koncem letošního roku.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy