Depeche Mode míří do studia, deska možná vyjde letos

Adam Pešek
22. 2. 2012 15:37
Depeche Mode v březnu začnou pracovat na třinácté studiové nahrávce
Foto: Anton Corbijn

Londýn - Synthpopoví pionýři Depeche Mode se v březnu chystají zalézt do studia a nahrát své třinácté řadové album, které bude nástupcem z velké části analogově nahrávaného Sounds of the Universe z roku 2009.

„Myslím, že jsem se vrátil k nahrávání pro skupinu s takovým zápalem kvůli tomu, že jsem od něj měl delší dobu pauzu," prohlásil v rozhovoru pro portál The Quietus zakládající člen Martin Gore, ovšem o  podobě alba toho příliš neřekl.

Pouze vyvrátil domněnku, že by zatím nepojmenovaná deska byla výrazně ovlivněná technem, a měla by se tak výrazně lišit od Goreovy práce v projektu VCMG. V něm se potkal s dalším zakládajícím členem depešáků Vincentem Clarkem - ten ovšem legendární skupinu opustil už rok po jejím založení.

Výsledek jejich první spolupráce po více než třiceti letech vyjde 12. března na desce nazvané Ssss. Třináctá nahrávka Depeche Mode by pak mohla vyjít koncem letošního roku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy