Depeche Mode míří do studia, deska možná vyjde letos

Adam Pešek
22. 2. 2012 15:37
Depeche Mode v březnu začnou pracovat na třinácté studiové nahrávce
Foto: Anton Corbijn

Londýn - Synthpopoví pionýři Depeche Mode se v březnu chystají zalézt do studia a nahrát své třinácté řadové album, které bude nástupcem z velké části analogově nahrávaného Sounds of the Universe z roku 2009.

„Myslím, že jsem se vrátil k nahrávání pro skupinu s takovým zápalem kvůli tomu, že jsem od něj měl delší dobu pauzu," prohlásil v rozhovoru pro portál The Quietus zakládající člen Martin Gore, ovšem o  podobě alba toho příliš neřekl.

Pouze vyvrátil domněnku, že by zatím nepojmenovaná deska byla výrazně ovlivněná technem, a měla by se tak výrazně lišit od Goreovy práce v projektu VCMG. V něm se potkal s dalším zakládajícím členem depešáků Vincentem Clarkem - ten ovšem legendární skupinu opustil už rok po jejím založení.

Výsledek jejich první spolupráce po více než třiceti letech vyjde 12. března na desce nazvané Ssss. Třináctá nahrávka Depeche Mode by pak mohla vyjít koncem letošního roku.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy