Depeche Mode míří do studia, deska možná vyjde letos

Adam Pešek
22. 2. 2012 15:37
Depeche Mode v březnu začnou pracovat na třinácté studiové nahrávce
Foto: Anton Corbijn

Londýn - Synthpopoví pionýři Depeche Mode se v březnu chystají zalézt do studia a nahrát své třinácté řadové album, které bude nástupcem z velké části analogově nahrávaného Sounds of the Universe z roku 2009.

„Myslím, že jsem se vrátil k nahrávání pro skupinu s takovým zápalem kvůli tomu, že jsem od něj měl delší dobu pauzu," prohlásil v rozhovoru pro portál The Quietus zakládající člen Martin Gore, ovšem o  podobě alba toho příliš neřekl.

Pouze vyvrátil domněnku, že by zatím nepojmenovaná deska byla výrazně ovlivněná technem, a měla by se tak výrazně lišit od Goreovy práce v projektu VCMG. V něm se potkal s dalším zakládajícím členem depešáků Vincentem Clarkem - ten ovšem legendární skupinu opustil už rok po jejím založení.

Výsledek jejich první spolupráce po více než třiceti letech vyjde 12. března na desce nazvané Ssss. Třináctá nahrávka Depeche Mode by pak mohla vyjít koncem letošního roku.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou v britské Dolní sněmovně

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala, kabinet premiéra Borise Johnsona ale dnes potřebuje prosadit ještě kontroverzní harmonogram dalšího projednávání ratifikačního zákona.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruští a syrští vojáci dle Lavrova od půlnoci vstoupí do oblasti turecké operace. Rusko a Turecko tam budou společně monitorovat situaci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy