Česko nebude už vysílat své popové hvězdy do Eurosongu

ČTK ČTK
23. 7. 2009 22:05
Účasti českých interpretů nepatřily k nejúspěšnějším
Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Česká republika podle BBC oznámila, že se už nebude účastnit písňové soutěže Evropské vysílací unie (EBU) s názvem Eurovision Song Contest.

Důvodem je prý malý zájem o soutěž v Česku. Mluvčí České televize také zpravodaji této britské rozhlasové stanice řekl, že v rozhodnutí hrála roli i malá sledovanost soutěže.

Čeští zástupci v ní nebyli při žádném ze svých čtyř vystoupení úspěšní. Předloni to byla rocková skupina Kabát, loni zpěvačka Tereza Kerndlová a letos skupina Gipsy.cz. V roce 1968 se soutěže, která se tehdy nazývala Velká cena Eurovize, zúčastnil Karel Gott, ale jako reprezentant Rakouska.

Vítězem letošního 54. ročníku soutěže, jejíž finále bylo v Moskvě, se stalo Norsko.

Soutěž se poprvé konala před 53 lety. Její organizátoři často připomínají, že v  roce 1974 v ní uspěla do té doby nepříliš známá švédská skupina ABBA s megahitem Waterloo. Mezi vítěze patří také Cliff Richard nebo Céline Dionová.

Přestože je soutěž často kritizována jako přehlídka kýčovité hudby,

Eurovision Song Contest se koná každý rok a patří k nejsledovanějším televizním přehlídkám populární hudby v Evropě. sleduje ji přes 100 milionů lidí. Letos se jí zúčastnilo 43 zemí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy