reklama
 
 

Zemřela Penny Marshallová. Objevila Hankse a jako první žena natočila kasovní trhák

19. 12. 2018 9:42
Ve věku 75 let zemřela americká herečka a režisérka Penny Marshallová. Proslavila se rolí v seriálu Laverne & Shirley a později režírovala známé filmy, jako jsou například Velký (Big) či Velké vítězství (A League of Their Own).

Zemřela ve svém domě v Los Angeles v pondělí v noci na komplikace spojené s cukrovkou. S odvoláním na mluvčí rodiny o tom informovala agentura AP.

Titul Velký (1988) s Tomem Hanksem sklidil takový úspěch, že se Marshallová díky němu stala první režisérku, jejíž film v pokladnách amerických kin utržil přes 100 milionů dolarů - do té doby se to dařilo jen mužům. Snímek, který byl nominován na Oscara, je o chlapci, jenž si přeje vzbudit se druhý den jako dospělý. To se mu také vyplní.

Další úspěšný film Marshallové, Velké vítězství (1992), což je komedie o začátcích dívčího profesionálního baseballu za druhé světové války, v USA utržil 107,5 milionu dolarů.

Prvním snímkem, který Marshallová režírovala, byl Jumpin' Jack Flash (1986) s Whoopi Goldbergovou.

V roce 1990 pak natočila Čas probuzení (Awakenings), ve kterém hráli mimo jiné Robert De Niro a Robin Williams. Film si vysloužil tři nominace na Oscary.

V roce 2004 se Marshallové dostalo pocty v podobě hvězdy na hollywoodském chodníku slávy spolu s její kolegyní ze seriálu Laverne & Shirley Cindy Williamsovou.

autor: ČTK | 19. 12. 2018 9:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama