Má Reese Witherspoonová tři nohy? A Oprah Winfreyová tři ruce? Internet se baví obálkou časopisu

Martin Brychta Tomáš Vocelka Martin Brychta, Tomáš Vocelka
4. 2. 2018 7:30
Obálka amerického časopisu Vanity Fair pobavila lidi na sociálních sítích. Zdá se totiž, že herečka Reese Witherspoonová na ní má tři nohy a moderátorka Oprah Winfreyová tři ruce. Za všechno nejspíš může optický klam a chyby při úpravě fotky.
Reese Witherspoonová
Reese Witherspoonová | Foto: Reuters

"Fajn… Tak teď už to ví každý… Mám tři nohy. Doufám, že mě budete brát takovou, jaká jsem," napsala na Twitter americká herečka Reese Witherspoonová. Reagovala tak na jiný tweet, ve kterém si jedna z uživatelek sociální sítě všimla, že na obálce časopisu Vanity Fair to vypadá, že herečka má tři nohy.

Není to přitom jediná zajímavost, která se v časopisu objevila. Na jiném obrázku má čtenář pocit, že americké moderátorce Oprah Winfreyové narostla třetí ruka. Slavná Oprah totiž na snímku má dvě ruce kolem pasu, zatímco třetí drží kolem boku už zmíněnou kolegyni Resse Witherspoonovou. 

Také Oprah Winfreová celou věc okomentovala na Twitteru s nadhledem. "Já uznávám tvoji třetí nohu, stejně jako vím, že ty uznáváš moji třetí ruku," reagovala na sociální síti s odkazem na Witherspoonovou.

V Hollywoodu je to přitom taková tradice. Vanity Fair už desítky let vydává každý rok speciální hollywoodské číslo, na jehož obálce se objevují ty nejzářivější hvězdy z kalifornské továrny na sny. Letos tak na čtenáře zářili třeba Nicole Kidmanová, Harrison Ford, Tom Hanks nebo Robert de Niro. 

Jedna "star" však musela z obálky zmizet. Herce Jamese Franka nakonec vymazali kvůli podezření na sexuální obtěžování.

A jak časopis Vanity Fair podivné úkazy na fotografiích vysvětluje? Poměrně jednoduše. Za třetí nohu Reese Witherspoonové údajně může pouhý optický klam, neboť okraj jejího oblečení vyvolává dojem třetí končetiny. U třetí ruky Oprah Winfreové však časopis přiznává chybu při úpravě snímku.

Obě chyby přitom mohly vzniknout poměrně snadno. Autorkou snímku je slavná fotografka Annie Leibovitzová, která je známá svým specifickým focením skupinových portrétů. Fotí menší skupinky nebo jednotlivce, které pak do skupinové fotky nechává smontovat ve Photoshopu. Případně nafotí více skupinových fotek, na každé vybere ty, kteří na ní vypadají dobře a jednotlivé osoby z různých záběrů pak sloučí do jedné fotky.

Je pravděpodobné, že chyby mohly vzniknout právě při málo pečlivém skládání výsledné fotografie z jednotlivých fragmentů. Při podobném způsobu práce samozřejmě nebyl vůbec žádný problém odstranit také nepohodlnou postavu zdiskreditovaného herce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy