Má Reese Witherspoonová tři nohy? A Oprah Winfreyová tři ruce? Internet se baví obálkou časopisu

Martin Brychta Tomáš Vocelka Martin Brychta, Tomáš Vocelka
4. 2. 2018 7:30
Obálka amerického časopisu Vanity Fair pobavila lidi na sociálních sítích. Zdá se totiž, že herečka Reese Witherspoonová na ní má tři nohy a moderátorka Oprah Winfreyová tři ruce. Za všechno nejspíš může optický klam a chyby při úpravě fotky.
Reese Witherspoonová
Reese Witherspoonová | Foto: Reuters

"Fajn… Tak teď už to ví každý… Mám tři nohy. Doufám, že mě budete brát takovou, jaká jsem," napsala na Twitter americká herečka Reese Witherspoonová. Reagovala tak na jiný tweet, ve kterém si jedna z uživatelek sociální sítě všimla, že na obálce časopisu Vanity Fair to vypadá, že herečka má tři nohy.

Není to přitom jediná zajímavost, která se v časopisu objevila. Na jiném obrázku má čtenář pocit, že americké moderátorce Oprah Winfreyové narostla třetí ruka. Slavná Oprah totiž na snímku má dvě ruce kolem pasu, zatímco třetí drží kolem boku už zmíněnou kolegyni Resse Witherspoonovou. 

Také Oprah Winfreová celou věc okomentovala na Twitteru s nadhledem. "Já uznávám tvoji třetí nohu, stejně jako vím, že ty uznáváš moji třetí ruku," reagovala na sociální síti s odkazem na Witherspoonovou.

V Hollywoodu je to přitom taková tradice. Vanity Fair už desítky let vydává každý rok speciální hollywoodské číslo, na jehož obálce se objevují ty nejzářivější hvězdy z kalifornské továrny na sny. Letos tak na čtenáře zářili třeba Nicole Kidmanová, Harrison Ford, Tom Hanks nebo Robert de Niro. 

Jedna "star" však musela z obálky zmizet. Herce Jamese Franka nakonec vymazali kvůli podezření na sexuální obtěžování.

A jak časopis Vanity Fair podivné úkazy na fotografiích vysvětluje? Poměrně jednoduše. Za třetí nohu Reese Witherspoonové údajně může pouhý optický klam, neboť okraj jejího oblečení vyvolává dojem třetí končetiny. U třetí ruky Oprah Winfreové však časopis přiznává chybu při úpravě snímku.

Obě chyby přitom mohly vzniknout poměrně snadno. Autorkou snímku je slavná fotografka Annie Leibovitzová, která je známá svým specifickým focením skupinových portrétů. Fotí menší skupinky nebo jednotlivce, které pak do skupinové fotky nechává smontovat ve Photoshopu. Případně nafotí více skupinových fotek, na každé vybere ty, kteří na ní vypadají dobře a jednotlivé osoby z různých záběrů pak sloučí do jedné fotky.

Je pravděpodobné, že chyby mohly vzniknout právě při málo pečlivém skládání výsledné fotografie z jednotlivých fragmentů. Při podobném způsobu práce samozřejmě nebyl vůbec žádný problém odstranit také nepohodlnou postavu zdiskreditovaného herce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy