Harry Potter přiletěl do Prahy, musí tu porazit Zemana a získat Kámen mudrců

Magazín Magazín
Aktualizováno 10. 12. 2018 18:05
Kouzelník Harry Potter žil úplně normální život, když mu jednou přišel dopis s oznámením, že byl přijat na školu čar a kouzel v Prahavicích, kde se musí utkat se samotným Bumbálem v podání českého prezidenta Miloše Zemana. Tak začíná nové parodické video brněnského tvůrce Michala Orsavy, na kterém pracoval společně s Michaelou Loveckou řadu měsíců.
Harry Potter v Prahavicích. Sledujte parodické video brněnského tvůrce Michala Orsavy | Video: Michal Orsava

"Naším cílem je opět pobavit český a slovenský národ. Zároveň se ale také pokusit o parodování naší současné politické situace," říká Orsava. "Sekundárním cílem je, aby na naše video reagoval pan Ovčáček. Potěšilo by nás, kdyby video viděl i pan prezident Zeman," dodává.

Tým na klipu pracoval ve volném čase osm měsíců.

Michal Orsava má s podobnými videi již zkušenosti, v minulosti nechal Toma Hankse objevovat krásy a nástrahy Brna nebo poslal na rozbouranou dálnici D1 Davida Hasselhoffa.

Celou jeho tvorbu najdete na YouTube, kde autor rovněž odkrývá i způsob, jak videa připravuje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy