Zemřela herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to mluví

ČTK ČTK
6. 12. 2022 7:32
Po krátkém boji s rakovinou v 71 letech zemřela americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to mluví nebo seriálu Sever a Jih. Informovaly o tom její děti, agentuře AP úmrtí potvrdil Alleyové manažer Donovan Daughtry.

"Elán naší matky, její vášeň pro život a tvořivost, její děti, vnoučata i mnohá zvířata neměly obdoby. Inspirovaly nás k tomu žít naplno právě tak, jak to dělala ona," uvedli True a Lillie Parkerovi, Alleyové adoptivní děti.

Alleyová začala filmovou kariéru roku 1982 v Los Angeles, kde původně pracovala jako návrhářka interiérů, rolí v dobrodružném sci-fi filmu Star Trek II: Khanův hněv. V historické sáze Sever a Jih vystoupila jako Virgilia Hazardová o tři roky později, píše americký týdeník Variety.

"Vztah s Kirstie byl jedním z nejspeciálnějších, který jsem kdy měl. Miluji tě, Kirstie. Vím, že se znovu setkáme," napsal v reakci na úmrtí Alleyové na Instagramu herec John Travolta, který se s ní před kamerou potkával.

V posledních letech Alleyová účinkovala v několika televizních reality show včetně taneční soutěže Dancing With the Stars, v českém provedení známé jako StarDance …když hvězdy tančí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Rakousko ukončí od pondělí po vzoru Česka kontroly na hranici se Slovenskem

Rakousko od pondělí zruší kontroly na hranici se Slovenskem, informuje podle agentury APA rakouské ministerstvo vnitra. Důvodem pro tento krok je, že v noci na neděli ukončí kontroly na hranici také Česko. Rakousko původně kontroly na rakousko-slovenské hranici zavedlo po vzoru Česka, které je ustavilo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září.

Rakousko plánuje místo kontrol na hranici kontroly v příhraničních oblastech, a to v koordinaci se sousedními státy. V těchto oblastech země plánuje nasadit hlídky a drony.

Také v případě Česka bude po zrušení kontrol na hranici se Slovenskem fungovat na směnu v příhraničním prostoru 70 policistů. Podle českého ministra vnitra Víra Rakušana budou také pokračovat kontroly ve slovenských vlacích, které mají zajistit, aby případní odhalení migranti zůstali na slovenské straně hranice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy