VIDEO "Domácí" Habanera a krátké skvosty Sundance

VIDEO "Domácí" Habanera a krátké skvosty Sundance
Okouzlující "domácí video" s árií George Bizeta Habanera z opery Carmen je poctou tisícům uživatelů YouTube, videobloggerům a nadaným i méně nadaným selfpromotérům na internetu. Mimochodem, tento snímek promítal v sobotu večer i Festival krátkých filmů Praha.
Malá holčička sleduje, jak její otec kope díru na jejich dvorku. O jejím účelu se může jen dohadovat...
V roce 1983 spisovatel a teolog John Hull oslepl. Aby pochopil smysl ztráty zraku, začal si vést zvukový deník. Zahrnuje sny, vzpomínky i nápady a vtáhne diváka do bohatého Hullova vnitřního života.
Vtipný animovaný dokument zkoumá bohatou historii přizpůsobování se, plagiátorství, a jiných forem přivlastňování v umění.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Video Kultura, Video
20. 1. 2014 14:17
Podívejte se na soutěžní filmy z festivalu Sundance

Video - První velkou festivalovou událostí sezony je pravidelně americký Sundance, na který od 16. do 26. ledna zamíří do lyžařského střediska Park City v Utahu kolem pětačtyřiceti tisíc filmových fanoušků.

Pro milovníky filmu, kteří se do Utahu nedostanou letos festival připravil 15 krátkých filmů na svém kanálu na Youtube. A nutno dodat, že jsou to skvosty.

"V posledních letech se pokoušíme pomocí digitálních nástrojů a technologií přilákat další diváky, aby náš festival byl dostupnější," řekl Keri Putnam, výkonný ředitel Sundance Institute. "Naše iniciativa na YouTube umožňuje lidem kdekoli na světě vidět výběr krátkých filmů ve stejné době, kdy budou mít premiéru na letošním festivalu."

Není asi nutné připomínat, že festival Sundance založil herec Robert Redford a kariéru tam odstartovali pozdější režisérské superhvězdy včetně Quentina Tarantina a Davida O. Russella.

Další soutěžní snímky ze sekce krátkých filmů festivalu Sundance lze najít na Youtube.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy