reklama
 
 

Filmařka bojuje drsným videem proti znásilňování žen v Indii

20. 1. 2014 11:41
"Čím víc o tom budete mluvit, tím méně se (ho) stane," nabádá video indické filmařky, která se snaží upozornit na násilí páchané na tamních ženách.

Video - Krátký film osmadvacetileté režisérky Pooja Batury Pathak s názvem Bol vyzývá indické ženy, aby prolomily své mlčení a zastavily tak násilí namířené proti nim.

Mottem krátkého filmu je věta: "Čím více o tom budete mluvit, tím měně se (ho) stane!"

Podle statistik je totiž v Indii každé tři minuty sexuálně napadena a každých dvacet minut znásilněna jedna indická žena. I přes varovná čísla se ženy uprostřed patriarchální společnosti bojí o svých problémech mluvit nahlas. 

Násilí páchané na ženách je dlouhodobým problémem Indie, který vyeskaloval v roce 2012, kdy došlo ke znásilnění třiadvacetileté studentky šesticí mužů v autobusu. Brutální incident vyhnal nespokojené Indy do ulic, kde žádali přísné potrestání viníků. Čtyři z nich skutečně dostali trest smrti, pátý spáchal sebevraždu. 

Navzdory přísným trestům se bezpečnost v indických ulicích nezlepšila. Stále častěji dochází k sexuálnímu napadání zahraničních turistek. Posledním případem je hromadné znásilnění jednapadesátileté Dánky, ke kterému mělo dojít minulý týden. 

autor: pej | 20. 1. 2014 11:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama