Filmařka bojuje drsným videem proti znásilňování žen v Indii

pej
20. 1. 2014 11:41
"Čím víc o tom budete mluvit, tím méně se (ho) stane," nabádá video indické filmařky, která se snaží upozornit na násilí páchané na tamních ženách.
Indický film Bol
Indický film Bol | Foto: Youtube repro

Video - Krátký film osmadvacetileté režisérky Pooja Batury Pathak s názvem Bol vyzývá indické ženy, aby prolomily své mlčení a zastavily tak násilí namířené proti nim.

Mottem krátkého filmu je věta: "Čím více o tom budete mluvit, tím měně se (ho) stane!"

Podle statistik je totiž v Indii každé tři minuty sexuálně napadena a každých dvacet minut znásilněna jedna indická žena. I přes varovná čísla se ženy uprostřed patriarchální společnosti bojí o svých problémech mluvit nahlas. 

Podívejte se na film o násilí páchaném na indických ženách a dívkách
Podívejte se na film o násilí páchaném na indických ženách a dívkách | Video: YouTube

Násilí páchané na ženách je dlouhodobým problémem Indie, který vyeskaloval v roce 2012, kdy došlo ke znásilnění třiadvacetileté studentky šesticí mužů v autobusu. Brutální incident vyhnal nespokojené Indy do ulic, kde žádali přísné potrestání viníků. Čtyři z nich skutečně dostali trest smrti, pátý spáchal sebevraždu. 

Navzdory přísným trestům se bezpečnost v indických ulicích nezlepšila. Stále častěji dochází k sexuálnímu napadání zahraničních turistek. Posledním případem je hromadné znásilnění jednapadesátileté Dánky, ke kterému mělo dojít minulý týden. 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex. S odvoláním na Elysejský palác o tom v pátek informovala agentura AFP. Pětapadesátiletý Castex od dubna koordinoval uvolňování opatření, která francouzská vláda přijala v boji proti šíření koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy