Vachler ztratil Lvy, ale našel Tajemství a smysl života

Kultura ČTK Kultura, ČTK
11. 7. 2013 18:47
Petr Vachler začal točit svůj druhý celovečerní film
Petr Vachler na tiskové konferenci k nadcházejícímu 15. ročníku udílení cen Český lev, kde vyslovil mj. přání, aby bylo za rok soutěžních filmů dvakrát více.
Petr Vachler na tiskové konferenci k nadcházejícímu 15. ročníku udílení cen Český lev, kde vyslovil mj. přání, aby bylo za rok soutěžních filmů dvakrát více. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Bývalý ředitel České filmové a televizní akademie a duchovní otec filmové ceny Český lev Petr Vachler začal natáčet film Tajemství a smysl života. Půjde o propojení hraného příběhu se zpověďmi známých osobností napříč kulturami celého světa, mezi nimiž nebudou chybět Erich von Däniken, Don Miguel Ruiz, Paramhans svámí Mahéšvaránanda a Raymond Moody.

Polohraný dokument má být obrazovou a trikovou mozaikou. Výpovědi předních vědců, spisovatelů i šamanů či mystiků zasazené do děje nabízejí nadčasové odpovědi, které budou ilustrovat ryze osobní hranou část filmu.

Foto: archiv

V tomto druhém Vachlerově celovečerním projektu hledají všichni odpověď na otázku po smyslu života. Odpovědi prý nabízejí různé úhly pohledu, tvůrci filmu nicméně akcentují to, co se zdá shodné - že život je spirála událostí, mající vyšší smysl a cíl. Prvním Vachlerovým celovečerním filmem byla komedie Doblba!, která vznikla v roce 2005.

Vachler jako autor scénáře, režisér a koproducent v jedné osobě chce nechat divákovi volný prostor pro interpretaci. "Před pár lety jsem začal jezdit po světě - Mexiko, Peru, Havaj, Severní Amerika - za indiány, šamany. Na cestách jsem pochopil, že svět může vypadat úplně jinak. Tajemství a smysl života je výsledkem mých cest. Je to příběh pokládající otázky a hledající odpovědi. Možná na vše neodpoví, ale rozhodně diváky donutí k zamyšlení," uvedl.

Hlavních rolí hrané části filmu se ujali Jan Budař, Barbora Seidlová, Andrea Kerestešová a Josef Polášek. Právě Budař se s autorem projektu zúčastnil jedné z duchovních výprav do exotických zemí. Zda a jak své zkušenosti zúročí, uvidí diváci v kinech nejdříve na podzim 2014.

Čtěte také
Glosa: Petru Vachlerovi chyběly v licitaci o Lvy trumfy 

Akademici se dohodli s ČT na pokračování filmových cen

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy