Rooney Mara a David Fincher míří do Ruska se CIA

Kultura Kultura
11. 6. 2014 8:30
Americký režisér David Fincher a herečka Rooney Mara krouží kolem thrilleru Rudá volavka podle knižní předlohy veterána CIA.
Rooney Mara.
Rooney Mara. | Foto: Reuters

Praha – Režisér David Fincher a herečka Rooney Mara by spolu opět mohli natáčet, jak informoval server Deadline. Dvojice spolu spolupracovala na filmové adaptaci knihy Muži, kteří nenávidí ženy, jež měla v kinech premiéru začátkem roku 2012.

Scenárista Špinavého triku Eric Warren Singer aktuálně jedná se studiem Fox o scénáři k filmu Rudá volavka (Red Sparrow), který bude vycházet ze stejnojmenné knižní předlohy Jasona Matthewse, zkušeného veterána CIA. Režie špionážního dramatu by se podle posledních informací mohl ujmout David Fincher a jednu z rolí by získala Rooney Mara.

Producenty snímku budou Steve Zaillian (Muži, kteří nenávidí ženy) a Peter Chernin (Nevědomí) a Garrett Bascher (S ledovým klidem).

Trailer k filmu Muži, kteří nenávidí ženy
Trailer k filmu Muži, kteří nenávidí ženy | Video:

Děj knihy je zasazen do současného Ruska, kde se špionka Dominika Jegorová snaží přežít v postsovětské džungli tajných služeb. Proti její vůli prochází výcvikem pro volavky a je nasazena proti důstojníkovi CIA Nathaniulu Nashovi, který v Rusku řídí nejdůležitějšího špióna agentury.

Knihu by v českém překladu mělo letos v listopadu vydat nakladatelství Knižní klub.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o 600 hektarů lesa u Říčan

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. V tiskové zprávě to oznámil mediální zástupce nadace Michal Růžička. "Nadace knížete z Lichtenštejna proto využije všechny dostupné prostředky k dosažení spravedlnosti u mezinárodních soudů a mezinárodních institucí," uvedl Růžička.

Lichtenštejnský knížecí rod se snaží získat zpět majetek, o který přišel na základě Benešových dekretů po roce 1945. Podle dřívějších informací Hospodářských novin jde zhruba o 60 tisíc hektarů převážně lesů.

Lichtenštejský kníže František Josef II. se podle československých soudů přihlásil ve 30. letech 20. století k německé národnosti, a proto jeho majetek propadl po druhé světové válce státu na základě Benešových dekretů. Nadace, která spravuje část majetku Lichtenštejnů, ale uvádí, že kníže byl občanem Lichtenštejnska, které bylo ve válce neutrální. Kritizuje proto zamítnutí ústavní stížnosti. "Nadace shledává, že toto rozhodnutí ÚS opakuje pošlapávání práv Nadace knížete z Lichtenštejna na ochranu majetku," sdělil dnes za nadaci Růžička.

Další zprávy