Rooney Mara a David Fincher míří do Ruska se CIA

Kultura Kultura
11. 6. 2014 8:30
Americký režisér David Fincher a herečka Rooney Mara krouží kolem thrilleru Rudá volavka podle knižní předlohy veterána CIA.
Rooney Mara.
Rooney Mara. | Foto: Reuters

Praha – Režisér David Fincher a herečka Rooney Mara by spolu opět mohli natáčet, jak informoval server Deadline. Dvojice spolu spolupracovala na filmové adaptaci knihy Muži, kteří nenávidí ženy, jež měla v kinech premiéru začátkem roku 2012.

Scenárista Špinavého triku Eric Warren Singer aktuálně jedná se studiem Fox o scénáři k filmu Rudá volavka (Red Sparrow), který bude vycházet ze stejnojmenné knižní předlohy Jasona Matthewse, zkušeného veterána CIA. Režie špionážního dramatu by se podle posledních informací mohl ujmout David Fincher a jednu z rolí by získala Rooney Mara.

Producenty snímku budou Steve Zaillian (Muži, kteří nenávidí ženy) a Peter Chernin (Nevědomí) a Garrett Bascher (S ledovým klidem).

Trailer k filmu Muži, kteří nenávidí ženy
Trailer k filmu Muži, kteří nenávidí ženy | Video:

Děj knihy je zasazen do současného Ruska, kde se špionka Dominika Jegorová snaží přežít v postsovětské džungli tajných služeb. Proti její vůli prochází výcvikem pro volavky a je nasazena proti důstojníkovi CIA Nathaniulu Nashovi, který v Rusku řídí nejdůležitějšího špióna agentury.

Knihu by v českém překladu mělo letos v listopadu vydat nakladatelství Knižní klub.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Členové představenstva Key Ivestment půjdou na čtyři a pět let do vězení

Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára Fenstererová půjdou na pět a čtyři roky do vězení. Tresty jim v pondělí potvrdil odvolací soud. Někdejší manažer firmy v letech 2004 až 2011 podle soudu vědomě nakupoval vysoce rizikové cenné papíry, které nebyly veřejně obchodovatelné a po krachu firmy KI byly bezcenné. Žena na společnost nedostatečně dohlížela. Dvojice způsobila klientům škodu v řádu stamilionů korun.

Odvolací senát uznal bývalé členy představenstva KI vinnými z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Oba vinu odmítají. Brzkovský dnes novinářům řekl, že pouze udělal špatná obchodní rozhodnutí. "Těch pochybení tam byla celá řada, ale žádná z nich nedosáhla úrovně trestného činu," prohlásil. Dodal, že činy rozhodně nespáchal úmyslně.

Čtyřleté vězení pro Fenstererovou pak Brzkovský označil vzhledem k tomu, že má dvě děti, za likvidační. Žena podle něj sehrála v případu podobnou úlohu jako manažerka Alena Šťastná, kterou prvoinstanční soud zprostil obžaloby. Státní zastupitelství se proti tomu neodvolalo, a její osvobození tak již nabylo právní moci. Fenstererová se odvolacího řízení nezúčastnila, požádala o konání v nepřítomnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy