Režisér J. J. Abrams poslal fanouškům Star Wars vtipný vzkaz

Kultura Kultura
6. 6. 2014 9:39
Režisér sedmé epizody Hvězdných válek žádá, aby nedocházelo k úniku fotek z natáčení, a zároveň vnímavé fanoušky provokuje vtipnou narážkou.
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Začátkem týdne uniklo na internet několik fotografií z natáčení očekávání sedmé epizody Hvězdných válek (Star Wars), které zveřejnil server TMZ. Režisér filmu J. J. Abrams je znám tím, že podobné úniky nesnáší a informace z natáčení drží v utajení co nejdéle.

Exkluzivní fotografie z placu v Abú Dhabí ukazují herce v kostýmech, rozestavěné lokace, velké monstrum v různých fázích sestavení, ale také loď, která se nápadně podobá Milleniu Falcon z původní trilogie (Epizody IV, V, VI). Na internetu fanoušci ihned začali snímky probírat.

Režisér však veškeré dohady utnul fotografií, kterou zveřejnil na Twitteru. Na ručně psaném vzkazu stojí: "Přál bych si, aby lidé přestali dávat na internet fotky z Epizody VII. A taky aby nešířili směšné zvěsti, že je ve filmu Millenium Falcon. JJ."

Foto: Aktuálně.cz

Všímaví fanoušci však poznali, že vzkaz leží na velmi speciálním předmětu. Podle všeho se totiž jedná o část herního stolu, na němž Žvejk a C-3PO hrají holografickou hru Dejarik v Epizodě IV (Nová naděje), a to právě na palubě lodi Millenium Falcon.

Sedmá epizoda dorazí do kin v prosinci roku 2015. V dalších letech budou následovat Epizody VIII a IX. Podrobnosti o příběhu zatím nejsou známy, víme však, že tvůrce a režisér Hvězdných válek George Lucas se na filmech bude podílet jako kreativní konzultant.

Děj by se měl odehrávat 30 let po událostech Epizody VI: Návrat Jediho (1983). Uvidíme opět herce z původní trilogie, kteří si zopakují své role. Fanoušci se tak mohou těšit na Harrisona Forda (Han Solo), Marka Hamilla (Luke), Carrie Fisher (Leia) a také dvojici robotů C-3PO a R2D2.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 38 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy