Režisér J. J. Abrams poslal fanouškům Star Wars vtipný vzkaz

Kultura Kultura
6. 6. 2014 9:39
Režisér sedmé epizody Hvězdných válek žádá, aby nedocházelo k úniku fotek z natáčení, a zároveň vnímavé fanoušky provokuje vtipnou narážkou.
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Začátkem týdne uniklo na internet několik fotografií z natáčení očekávání sedmé epizody Hvězdných válek (Star Wars), které zveřejnil server TMZ. Režisér filmu J. J. Abrams je znám tím, že podobné úniky nesnáší a informace z natáčení drží v utajení co nejdéle.

Exkluzivní fotografie z placu v Abú Dhabí ukazují herce v kostýmech, rozestavěné lokace, velké monstrum v různých fázích sestavení, ale také loď, která se nápadně podobá Milleniu Falcon z původní trilogie (Epizody IV, V, VI). Na internetu fanoušci ihned začali snímky probírat.

Režisér však veškeré dohady utnul fotografií, kterou zveřejnil na Twitteru. Na ručně psaném vzkazu stojí: "Přál bych si, aby lidé přestali dávat na internet fotky z Epizody VII. A taky aby nešířili směšné zvěsti, že je ve filmu Millenium Falcon. JJ."

Foto: Aktuálně.cz

Všímaví fanoušci však poznali, že vzkaz leží na velmi speciálním předmětu. Podle všeho se totiž jedná o část herního stolu, na němž Žvejk a C-3PO hrají holografickou hru Dejarik v Epizodě IV (Nová naděje), a to právě na palubě lodi Millenium Falcon.

Sedmá epizoda dorazí do kin v prosinci roku 2015. V dalších letech budou následovat Epizody VIII a IX. Podrobnosti o příběhu zatím nejsou známy, víme však, že tvůrce a režisér Hvězdných válek George Lucas se na filmech bude podílet jako kreativní konzultant.

Děj by se měl odehrávat 30 let po událostech Epizody VI: Návrat Jediho (1983). Uvidíme opět herce z původní trilogie, kteří si zopakují své role. Fanoušci se tak mohou těšit na Harrisona Forda (Han Solo), Marka Hamilla (Luke), Carrie Fisher (Leia) a také dvojici robotů C-3PO a R2D2.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 4 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy