Režisér J. J. Abrams poslal fanouškům Star Wars vtipný vzkaz

Kultura
6. 6. 2014 9:39
Režisér sedmé epizody Hvězdných válek žádá, aby nedocházelo k úniku fotek z natáčení, a zároveň vnímavé fanoušky provokuje vtipnou narážkou.
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Začátkem týdne uniklo na internet několik fotografií z natáčení očekávání sedmé epizody Hvězdných válek (Star Wars), které zveřejnil server TMZ. Režisér filmu J. J. Abrams je znám tím, že podobné úniky nesnáší a informace z natáčení drží v utajení co nejdéle.

Exkluzivní fotografie z placu v Abú Dhabí ukazují herce v kostýmech, rozestavěné lokace, velké monstrum v různých fázích sestavení, ale také loď, která se nápadně podobá Milleniu Falcon z původní trilogie (Epizody IV, V, VI). Na internetu fanoušci ihned začali snímky probírat.

Režisér však veškeré dohady utnul fotografií, kterou zveřejnil na Twitteru. Na ručně psaném vzkazu stojí: "Přál bych si, aby lidé přestali dávat na internet fotky z Epizody VII. A taky aby nešířili směšné zvěsti, že je ve filmu Millenium Falcon. JJ."

Foto: Aktuálně.cz

Všímaví fanoušci však poznali, že vzkaz leží na velmi speciálním předmětu. Podle všeho se totiž jedná o část herního stolu, na němž Žvejk a C-3PO hrají holografickou hru Dejarik v Epizodě IV (Nová naděje), a to právě na palubě lodi Millenium Falcon.

Sedmá epizoda dorazí do kin v prosinci roku 2015. V dalších letech budou následovat Epizody VIII a IX. Podrobnosti o příběhu zatím nejsou známy, víme však, že tvůrce a režisér Hvězdných válek George Lucas se na filmech bude podílet jako kreativní konzultant.

Děj by se měl odehrávat 30 let po událostech Epizody VI: Návrat Jediho (1983). Uvidíme opět herce z původní trilogie, kteří si zopakují své role. Fanoušci se tak mohou těšit na Harrisona Forda (Han Solo), Marka Hamilla (Luke), Carrie Fisher (Leia) a také dvojici robotů C-3PO a R2D2.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

V srpnu stoupla průmyslová výroba v Číně v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou v pondělí zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne. Některé sektory naopak vykázaly zlepšení, jako produkce oceli a elektřiny. Analytici však dodávají, že celkově byl růst slabší kvůli výrobním omezením před oslavami 70. let od vzniku Čínské lidové republiky, které se uskuteční 1. října.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

V 75 letech zemřel hudebník a producent Ric Ocasek, manžel první české topmodelky

Americký rockový hudebník a producent byl v neděli nalezen mrtvý ve svém bytě na Manhattanu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Policisté na místě nezjistili žádné známky cizího zavinění, příčinu smrti nyní určí soudní lékař. Ocasekovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami
Další zprávy