Režisér J. J. Abrams poslal fanouškům Star Wars vtipný vzkaz

Kultura Kultura
6. 6. 2014 9:39
Režisér sedmé epizody Hvězdných válek žádá, aby nedocházelo k úniku fotek z natáčení, a zároveň vnímavé fanoušky provokuje vtipnou narážkou.
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz
Režisér J.J. Abrams má pro pozorné fanoušky tajný vzkaz | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Začátkem týdne uniklo na internet několik fotografií z natáčení očekávání sedmé epizody Hvězdných válek (Star Wars), které zveřejnil server TMZ. Režisér filmu J. J. Abrams je znám tím, že podobné úniky nesnáší a informace z natáčení drží v utajení co nejdéle.

Exkluzivní fotografie z placu v Abú Dhabí ukazují herce v kostýmech, rozestavěné lokace, velké monstrum v různých fázích sestavení, ale také loď, která se nápadně podobá Milleniu Falcon z původní trilogie (Epizody IV, V, VI). Na internetu fanoušci ihned začali snímky probírat.

Režisér však veškeré dohady utnul fotografií, kterou zveřejnil na Twitteru. Na ručně psaném vzkazu stojí: "Přál bych si, aby lidé přestali dávat na internet fotky z Epizody VII. A taky aby nešířili směšné zvěsti, že je ve filmu Millenium Falcon. JJ."

Foto: Aktuálně.cz

Všímaví fanoušci však poznali, že vzkaz leží na velmi speciálním předmětu. Podle všeho se totiž jedná o část herního stolu, na němž Žvejk a C-3PO hrají holografickou hru Dejarik v Epizodě IV (Nová naděje), a to právě na palubě lodi Millenium Falcon.

Sedmá epizoda dorazí do kin v prosinci roku 2015. V dalších letech budou následovat Epizody VIII a IX. Podrobnosti o příběhu zatím nejsou známy, víme však, že tvůrce a režisér Hvězdných válek George Lucas se na filmech bude podílet jako kreativní konzultant.

Děj by se měl odehrávat 30 let po událostech Epizody VI: Návrat Jediho (1983). Uvidíme opět herce z původní trilogie, kteří si zopakují své role. Fanoušci se tak mohou těšit na Harrisona Forda (Han Solo), Marka Hamilla (Luke), Carrie Fisher (Leia) a také dvojici robotů C-3PO a R2D2.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy