Režisér Joss Whedon přechází ke konkurenci Marvelu. Natočí první film o Batgirl

mad
31. 3. 2017 16:27
Režisér Joss Whedon podle informací serveru Variety vyjednává o tom, že natočí film o Batgirl, která je známou postavou komiksů vydavatelství DC. Whedon by měl film také produkovat a napsat k němu scénář. Pokud dojde k dohodě, bude to znamenat režisérův přechod k přímé konkurenci Marvelu.
Batgirl v seriálu Batman ze 60. let
Batgirl v seriálu Batman ze 60. let | Foto: 20th Century Fox Television

Joss Whedon, který režíroval komiksové filmy Avengers (2012) a Avengers: Age of Ultron (2015), by měl přinést na plátna kin první film o Batgirl, informoval server Variety.

Pokud Whedon smlouvu uzavře, měl by film o komiksové postavě nejenom režírovat, ale i produkovat a napsat k němu scénář. Snímek bude vznikat pod studiem Warner Bros. a bude součástí DC universa.

Režisér by se tímto krokem přesunul k přímé konkurenci, neboť oba díly Avengers patří k marvelovské produkci stejně jako seriál Agenti S.H.I.E.L.D., jehož je spolutvůrcem.

Chystaný film bude prvním celovečerním kinofilmem o Batgirl, která patří dle Variety k nejoblíbenějším superhrdinkám na světě. Součástí příběhu by měly být i další známé postavy z Gothamu.

Batgirl se poprvé objevila v komiksech vydavatelství DC v roce 1967 jako Barbara Gordonová, dcera policejního komisaře Gothamu Jamese Gordona.

Batgirl hrála v 60. letech v seriálu Batman, kdy ji ztvárnila Yvonne Craigová. Vedlejší úlohu měla také v nepříliš zdařilém filmu Batman a Robin (1997), připomíná web deníku The Guardian.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Agentura Fitch zhoršila úvěrový rating vlastníka Komerční banky

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ve čtvrtek zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti francouzské bankovní společnosti Société Générale, která v Česku vlastní Komerční banku. Rating dlouhodobých závazků francouzského podniku snížila o jeden stupeň na úroveň A-.

Zhoršení ratingu podle agentury odráží mimo jiné předpokládaný negativní vliv koronavirové krize na ziskovost společnosti Société Générale. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že jeho další snížení Fitch prozatím nepředpokládá.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu.

Société Générale koncem dubna oznámila, že se v letošním prvním čtvrtletí propadla do ztráty 326 milionů eur (8,8 miliardy Kč) po zisku 686 milionů eur před rokem. Firma kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Société Générale vlastní podíl 60,4 procenta v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy