Ostře sledovaným vlakům je 50 let. Hvězdy filmu se opět sešly na nádraží v Loděnici

Zleva: Josef Somr, Jiří Menzel, Václav Neckář a kameraman Jaromír Šofr
Stanice Loděnice změnila v oscarovém snímku svůj název na Kostomlat u. d. Georgsberg – Kostomlaty.
Hosty z Prahy dopravil zvláštní historický vlak v čele s parní lokomotivou přezdívanou Čtyřkolák.
Na budově stanice Loděnice byla odhalena pamětní deska připomínající natáčení.
"Měl jsem v životě vždycky více štěstí než rozumu. Nabídka natáčet film mi jako filmovému začátečníkovi spadla z nebe. Dalším štěstím bylo, že jsem při práci na tomto snímku byl obklopen lidmi, bez kterých by ten snímek nemohl mít úspěch. Více než ceny a medaile, které jsem za tento film dostal, bylo pro mne celoživotní přátelství s Bohumilem Hrabalem. Tahle cedule by správně měla patřit jemu," prohlásil režisér snímku Jiří Menzel.
Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK
6. 9. 2016 20:50
U příležitosti 50. výročí natočení filmu Ostře sledované vlaky se dnes sešli jeho tvůrci ve stanici Loděnice, která v oscarovém snímku změnila svůj název na Kostomlat u. d. Georgsberg – Kostomlaty. Hosty z Prahy dopravil zvláštní historický vlak v čele s parní lokomotivou přezdívanou Čtyřkolák. Na budově stanice Loděnice byla odhalena pamětní deska připomínající natáčení. Film měl premiéru 18. listopadu 1966. O rok později získal Oscara jako nejlepší cizojazyčný film.
 

Právě se děje

před 46 minutami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy