Z DiCapria se může stát Jobs a zamíří i do krvavého westernu

Kultura Kultura
Aktualizováno 22. 4. 2014 14:09
Po Vlkovi z Wall Street si Leonardo DiCaprio zahraje v thrilleru The Revenant od režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu. Pro roli Steva Jobse si jej vyhlédl i Danny Boyle.
Leonardo DiCaprio ve filmu Velký Gatsby. Stane se z něj nyní Steve Jobs?
Leonardo DiCaprio ve filmu Velký Gatsby. Stane se z něj nyní Steve Jobs? | Foto: Warner Bros

PrahaLeonardo DiCaprio by si mohl zahrát Steva Jobse v nové filmové biografii legendárního šéfa americké společnosti Apple. Přeje si to podle webu deníku Los Angeles Times režisér Danny Boyle, který projekt převzal od Davida Finchera.

Boyle se už s DiCapriem potkal při vzniku thrilleru Pláž z roku 2000.

Film o Jobsovi bude vycházet z biografie od Waltera Isaacsona, ale zaměří se jen na některé klíčové okamžiky v životě vizionářského spoluzakladatele Applu a spolutvůrce počítače Macintosh, iPodu a iPhonu, který v roce 2011 podlehl rakovině.

Scénář napsal Aaron Sorkin, se kterým Fincher natočil v roce 2010 snímek The Social Network o vzniku Facebooku.

DiCaprio míří i do divočiny

O hodně pravděpodobnější je účast Leonarda DiCapria v thrilleru The Revenant od režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu (Amores perros - Láska je kurva, Biutiful).

Snímek se odehrává na začátku 19. století v severoamerické divočině a je adaptací románu Michaela Punkeho The Revenant: Novel of Revenge.

Hlavním hrdinou je lovec kůží, šestatřicetiletý Hugh Glass, kterého parťáci okradou a on zůstane sám uprostřed divočiny. Do nejbližší civilizace mu zbývá urazit 350 mil. Když se dostane z nejhoršího, prahne po pomstě. Leonardo DiCaprio si zkrátka zahraje po Nespoutaném Djangovi v dalším drsném a krvavém westernu.

Iñárritu plánuje natáčení na letošní září, do kin se film dostane na podzim 2015.

DiCaprio si užil pozitivní ohlasy na Vlka z Wall Street od Martina Scorseseho. Film získal nominace na pět Oscarů, nicméně jeho tvůrci odešli z Dolby Theatre v Los Angeles s prázdnou. Zklamání to bylo především pro Leonarda DiCapria, protože prvního Oscara místo něj získal Matthew McConaughey na Klub poslední naděje.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy