Z DiCapria se může stát Jobs a zamíří i do krvavého westernu

Kultura Kultura
Aktualizováno 22. 4. 2014 14:09
Po Vlkovi z Wall Street si Leonardo DiCaprio zahraje v thrilleru The Revenant od režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu. Pro roli Steva Jobse si jej vyhlédl i Danny Boyle.
Leonardo DiCaprio ve filmu Velký Gatsby. Stane se z něj nyní Steve Jobs?
Leonardo DiCaprio ve filmu Velký Gatsby. Stane se z něj nyní Steve Jobs? | Foto: Warner Bros

PrahaLeonardo DiCaprio by si mohl zahrát Steva Jobse v nové filmové biografii legendárního šéfa americké společnosti Apple. Přeje si to podle webu deníku Los Angeles Times režisér Danny Boyle, který projekt převzal od Davida Finchera.

Boyle se už s DiCapriem potkal při vzniku thrilleru Pláž z roku 2000.

Film o Jobsovi bude vycházet z biografie od Waltera Isaacsona, ale zaměří se jen na některé klíčové okamžiky v životě vizionářského spoluzakladatele Applu a spolutvůrce počítače Macintosh, iPodu a iPhonu, který v roce 2011 podlehl rakovině.

Scénář napsal Aaron Sorkin, se kterým Fincher natočil v roce 2010 snímek The Social Network o vzniku Facebooku.

DiCaprio míří i do divočiny

O hodně pravděpodobnější je účast Leonarda DiCapria v thrilleru The Revenant od režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu (Amores perros - Láska je kurva, Biutiful).

Snímek se odehrává na začátku 19. století v severoamerické divočině a je adaptací románu Michaela Punkeho The Revenant: Novel of Revenge.

Hlavním hrdinou je lovec kůží, šestatřicetiletý Hugh Glass, kterého parťáci okradou a on zůstane sám uprostřed divočiny. Do nejbližší civilizace mu zbývá urazit 350 mil. Když se dostane z nejhoršího, prahne po pomstě. Leonardo DiCaprio si zkrátka zahraje po Nespoutaném Djangovi v dalším drsném a krvavém westernu.

Iñárritu plánuje natáčení na letošní září, do kin se film dostane na podzim 2015.

DiCaprio si užil pozitivní ohlasy na Vlka z Wall Street od Martina Scorseseho. Film získal nominace na pět Oscarů, nicméně jeho tvůrci odešli z Dolby Theatre v Los Angeles s prázdnou. Zklamání to bylo především pro Leonarda DiCapria, protože prvního Oscara místo něj získal Matthew McConaughey na Klub poslední naděje.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy