Po Zuckerbergovi se dostane do Fincherova filmu i Jobs

Kultura Kultura
27. 2. 2014 11:10
Autoři úspěšného snímku The Social Network chystají neobvyklou úpravu životopisného bestselleru Waltera Isaacsona o zakladateli Applu.
Steve Jobs v roce 2000.
Steve Jobs v roce 2000. | Foto: Reuters

Praha - Už asi málokdo si vzpomene na film, v němž hrál technologického mága Steva Jobse Ashton Kutcher. Kdyby se klasicky nudně životopisný snímek nejmenoval po svém hlavním hrdinovi Jobs, těžko by mu někdo přišel na jméno. A to od premiéry na Sundance 2013 uplynul teprve rok.

Už při vzniku zmíněného filmu se ale vyskytovaly zprávy, že Sony Pictures chystají konkurenční projekt natočený podle knižního bestselleru Waltera Isaacsona o Jobsovi. Scénář má od začátku na starosti Aaron Sorkin (Moneyball, The Social Network).

Nyní ale film získává další významnou postavu v režisérovi filmu o zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi. David Fincher se zdá tím nejpovolanějším tvůrcem filmu o zakladateli Applu po úspěchu The Social Network, na němž se ostatně podílel i Sorkin.

Zprávu o vzniku dosud bezejmenného snímku pod vedením Davida Finchera potvrdil server Variety, který doplnil také informaci o neobvyklé scénáristické koncepci. "Celý film bude mít tři scény, jen tři scény. Odehrají se v reálném čase," řekl scénárista Sorkin.

David Fincher připravuje na letošek adaptaci bestselleru Gone Girl a také podepsal smlouvu producenta remaku dramatu Utopia.

 

Právě se děje

před 50 minutami

EU chystá pravidla pro odstraňování dezinformací, týkají se i politické reklamy

Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování evropské demokracie. Evropská komise proto mimo jiné chystá závazná pravidla pro internetové platformy, které budou muset odstraňovat manipulativní příspěvky. Povinné bude rovněž označování politické reklamy či zveřejňování jejích zadavatelů. Počítá s tím akční plán pro demokracii, který ve čtvrtek představila místopředsedkyně komise Věra Jourová.

Současná covidová pandemie podle Bruselu odhalila zranitelnost EU v digitálním prostoru, kde se šíří množství dezinformací spojených s nemocí či vakcínami. Podle unijní diplomacie zároveň mnoho manipulativních příspěvků často vytvořených v Rusku či v Číně usiluje o ovlivnění voleb v evropských zemích či o nabourávání demokracie.

Komise proto chystá řadu závazných návrhů a doporučení v rámci zveřejněného plánu, který se věnuje třem oblastem: boji s dezinformacemi, ochraně transparentnosti voleb a podpoře nezávislých médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy