Po Zuckerbergovi se dostane do Fincherova filmu i Jobs

Kultura Kultura
27. 2. 2014 11:10
Autoři úspěšného snímku The Social Network chystají neobvyklou úpravu životopisného bestselleru Waltera Isaacsona o zakladateli Applu.
Steve Jobs v roce 2000.
Steve Jobs v roce 2000. | Foto: Reuters

Praha - Už asi málokdo si vzpomene na film, v němž hrál technologického mága Steva Jobse Ashton Kutcher. Kdyby se klasicky nudně životopisný snímek nejmenoval po svém hlavním hrdinovi Jobs, těžko by mu někdo přišel na jméno. A to od premiéry na Sundance 2013 uplynul teprve rok.

Už při vzniku zmíněného filmu se ale vyskytovaly zprávy, že Sony Pictures chystají konkurenční projekt natočený podle knižního bestselleru Waltera Isaacsona o Jobsovi. Scénář má od začátku na starosti Aaron Sorkin (Moneyball, The Social Network).

Nyní ale film získává další významnou postavu v režisérovi filmu o zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi. David Fincher se zdá tím nejpovolanějším tvůrcem filmu o zakladateli Applu po úspěchu The Social Network, na němž se ostatně podílel i Sorkin.

Zprávu o vzniku dosud bezejmenného snímku pod vedením Davida Finchera potvrdil server Variety, který doplnil také informaci o neobvyklé scénáristické koncepci. "Celý film bude mít tři scény, jen tři scény. Odehrají se v reálném čase," řekl scénárista Sorkin.

David Fincher připravuje na letošek adaptaci bestselleru Gone Girl a také podepsal smlouvu producenta remaku dramatu Utopia.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy