Kobra a Užovka mají poslední šanci u Prušinovského

ČTK Kultura ČTK, Kultura
27. 3. 2014 17:42
Ve filmu Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského si zahrají sourozence Matěj a Kryštof Hádkovi.
Matěj a Kryštof Hádkovi si zahrají ve filmu Kobry a užovky.
Matěj a Kryštof Hádkovi si zahrají ve filmu Kobry a užovky. | Foto: Falcon

Praha - Sourozenci Kryštof a Matěj Hádkovi se objeví jako filmoví bratři ve snímku režiséra Jana Prušinovského, který začal tento týden natáčet pod názvem Kobry a užovky.

Drama podle scénáře debutujícího autora Jaroslava Žváčka vypráví o lidech, kteří kupí v životě chybu za chybou, přičemž podléhají vlastním představám o krásném životě.

Kobry a užovky.
Kobry a užovky. | Foto: Falcon

Užovka (Matěj Hádek) je ztracený ve svém vlastním životě. Přesto, že je mu už skoro čtyřicet, nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu taková, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je nezodpovědné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chaty. Ve chvíli, kdy se ukáže, že Užovka by už mohl být konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole.

"Kobry a užovky jsou podle scénáře, který jsem vždy toužil napsat, ale nikdy jsem k tomu neměl dostatek odvahy. Je to silný příběh dvou bratrů. Ti jsou si blízcí a zároveň vzdálení. Půjde o film, jemuž nechybí humor ve stylu britských sociálních dramat Kena Loache nebo Stephena Frearse. Takový snímek české kinematografii stále chybí," řekl Prušinovský.

Obsazení bratrů Hádkových vnímá jako obrovskou příležitost, protože určité nuance vztahu hlavních hrdinů jsou schopni vytvořit pouze skuteční biologičtí sourozenci.

Kobry a užovky.
Kobry a užovky. | Foto: Falcon

Scény filmu vzniknou ve Středočeském kraji, mimo jiné v Kralupech nad Vltavou, Velvarech a Kladně. Děj je záměrně zasazen do středních Čech jako nejzdevastovanější části republiky. Místa plného skladišť, překladišť, autobazarů, vylidněných vesnic a chudých měst bojujících s hernami, zastavárnami a pervitinem.

"Chci nabourat zažitou představu, že se jedná o bohaté místo, ve kterém se lehce žije," dodal Prušinovský. V dalších rolích se objeví Jan Hájek, Lucie Polišenská, Lucie Žáčková a David Máj.

Do kin ho uvede společnost Falcon na jaře příštího roku.

Celovečerním debutem režiséra a scenáristy Prušinovského byl v roce 2008 snímek František je děvkař. Podílel se rovněž na cyklech Soukromé pasti a Nevinné lži. Na jeho kontě je i úspěšný seriál Okresní přebor, na jehož základě vznikl stejnojmenný film s podtitulem Poslední zápas Pepika Hnátka. V České televizi vzbudil ohlas jeho seriál Čtvrtá hvězda.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 1 hodinou

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy