Joy: Prostřílí se Jennifer Lawrence mopem až k Oscarovi?

mad
17. 7. 2015 20:06
Zdroj foto: 20th century fox Zdroj foto: 20th century fox
Podívejte se na první trailer k dramatu Joy režiséra Davida O. Russella, který natočil Terapii láskou nebo Špinavý trik.
Jennifer Lawrence | Video:

Praha – Režisér David O. Russell naposledy natočil krimi drama Špinavý trik, které získalo 10 nominací na Oscara, ale žádnou neproměnilo. Ohlasy kritiků byly průměrné, ale kasovně se filmu dařilo.

Nyní studio 20th Century Fox zveřejnilo první trailer na Russellovo nové drama, do kterého obsadil osvědčené herce, se kterými již točil Terapii láskou (2012), nebo Špinavý trik (2013). V hlavních rolích se tak objeví Jennifer Lawrence, Bradley Cooper a Robert De Niro.

Drama Joy vypráví o známé americké podnikatelce Joy Mangano (J. Lawrence), ze které se stala úspěšná ředitelka firmy Ingenious Designs, která navrhuje například vylepšené věšáky nebo mopy, které se prodávají po tisících. Otce Joy hraje De Niro, zaměstnance firmy pak Cooper.

Diváky čeká náhled do života Joy od dětství až do vybudování firmy, kterému předcházely milostné problémy a nástrahy podnikatelské sféry. Již teď se mluví o jistých nominacích na Oscara, kterých režisér za své poslední tři filmy získal přes dvacet.

Americká premiéra je naplánována na 25. prosince.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 5 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy