Japonský režisér Mijazaki uvedl film, do důchodu se ještě nechystá

Reuters Reuters
9. 9. 2023 10:56
Japonský režisér Mijazaki uvedl film, do důchodu se ještě nechystá

Sotva japonský režisér Hajao Mijazaki dokončil svůj nejnovější animovaný film nazvaný Chlapec a volavka, začíná přemýšlet nad dalším. Viceprezident Studia Ghibli, které Mijazaki spoluzakládal, to řekl na festivalu v kanadském Torontu.

"Posledních dvacet let to bylo tak, že kdykoliv jeden snímek dodělal, označil ho za svůj poslední," připomíná Juniči Nišioka, že dvaaosmdesátiletý filmař už několikrát ukončoval kariéru. Poprvé tak učinil v roce 1997 po premiéře Princezny Mononoke. "Tentokrát žádný odchod do důchodu oznamovat nehodlá. Ne že bychom už měli na stole další projekt, ale normálně dál chodí každý den do práce, jako to dělal celý život, a rozpracovává nápady na příští film," řekl Nišioka kanadské televizi CBC News.

Režisér populárních snímků Laputa: Nebeský zámek, Princezna Mononoke nebo oscarové Cesty do fantazie Mijazaki na torontský festival nepřijel, ani se nevyjádřil a neposkytl k novince žádné interview. Česká kina uvedou film Chlapec a volavka 23. listopadu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy