Hře o trůny už je televize malá, míří na plátna kin

Kultura Kultura
20. 3. 2014 15:15
George RR Martin mluvil na premiéře čtvrté sezony seriálu Hra o trůny o možnosti vícedílné filmové série na motivy jeho Příběhů Dunka a Egga.
Hra o trůny rozjela čtvrtou sezonu.
Hra o trůny rozjela čtvrtou sezonu. | Foto: Aktuálně.cz

Praha, New York - Na premiéře čtvrté sezony populárního televizního seriálu Hra o trůny v New Yorku padlo z úst tvůrce literární předlohy George RR Martina přání dostat sérii na filmové plátno.

Foto: Reuters

Spisovatel ve svém projevu řekl, že by série pro velkolepé finále potřebovala víc peněz a naznačil také možnost zfilmování Příběhů Dunka a Egga, spin-off trilogie, která se odehrává před Hrou o trůny v mýtické Západozemi.

"Vše záleží na tom, jak dlouho ještě poběží seriál," řekl Martin pro The Hollywood Reporter. "Bude to sedm let? Nebo snad osm? Nebo dokonce deset? Knihy jsou stále obsažnější. Ale chtělo by to dostat rozpočet alespoň sto milionů dolarů, pak by naši draci získali odpovídající rozměry."

Podívejte se na druhý trailer čtvrté série Hry o trůny.
Podívejte se na druhý trailer čtvrté série Hry o trůny. | Video:

Dobrodružství Dunka a Egga by podle Martina byla pro filmy ideální. “Řadu let jsem strávil psaním románové řady situované do stejného světa, Západozemí. Tři z těchto novel již spatřily světlo světa ve formě knižního vydání - Potulný rytíř (The Hedge Knight), Rytíř v přísaze (The Sworn Sword) a Tajemný rytíř (The Mystery Knight). V hlavě však nosím jěště minimálně devět či deset románů o dobrodružstvích této dvojice."

Zatím ovšem seriál HBO vstupuje do své čtvrté sezóny a literárního materiálu na další pokračování je stále dost.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy