HBO uvede osmou sezonu Hry o trůny až v roce 2019. Filmaři pro jistotu natočí několik konců

Reuters Reuters
5. 1. 2018 11:51
Diváci oceňovaného fantasy televizního seriálu Hra o trůny budou na jeho vyvrcholení muset počkat do roku 2019. Mezi koncem sedmé řady a vysíláním té poslední, osmé, tak vznikne více než roční pauza. Už před dvěma lety ale tvůrci seriálu David Benioff a D.B. Weiss řekli, že finále Hry o trůny chtějí udělat pokud možno co nejvelkolepější.
Sedmá epizoda Hry o trůny vyvrcholila dílem zvaným Drak a Vlk.
Sedmá epizoda Hry o trůny vyvrcholila dílem zvaným Drak a Vlk. | Foto: HBO

Kabelová televize HBO ve čtvrtek oznámila, že šest epizod závěrečné sezony Hry o trůny odvysílá roku 2019. Konkrétní měsíc neupřesnila.

Seriál, jejž jenom ve Spojených státech sleduje přes 30 milionů lidí a který má diváckou komunitu po celém světě, je největším současným hitem HBO a získal několik televizních cen Emmy.

Závěrečná sezona se začala natáčet v říjnu, štáb má pracovat zhruba do poloviny roku 2018. Šéf programu HBO Casey Bloys uvedl, že filmaři natočí několik různých konců, aby zamezili předčasnému vyzrazení děje na internet nebo hackerským útokům.

Tvůrci seriálu David Benioff a D.B. Weiss už před dvěma roky řekli serveru Entertainment Weekly, že finále Hry o trůny chtějí udělat pokud možno co nejvelkolepější.

HBO nyní potvrdila, že Benioff s Weissem natočí vůbec poslední epizodu. Tří dílů nové řady se podle serveru TheVerge.com ujme David Nutter, který pracoval již na páté řadě, zbylé dva má režírovat Miguel Sapochnick.

Sedmá řada Hry o trůny skončila vloni v srpnu, některé z jejích sedmi epizod trvaly až osmdesát minut.

Pauza mezi sedmou a osmou řadou umožní autorovi knižní předlohy seriálu Georgi R. R. Martinovi, aby dokončil alespoň jednu ze dvou chystaných knih, na nichž nyní pracuje. Momentálně televizní seriál již dějově předběhl události, které Martin odvyprávěl v pěti dosud publikovaných dílech Písní ledu a ohně, jak se knižní předloha Hry o trůny nazývá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy